Plexisklo mezi partnery i skleníky u hospod. Jak dodržení osobní zóny pojali ve světě

Plexisklo mezi partnery i skleníky u hospod. Jak dodržení osobní zóny pojali ve světě
Některé firmy pracovníkům usnadňují a také připomínají dodržování rozestupů jasným značením, jako v této italské firmě na výrobu ložisek pro dopravní prostředky, která leží v regionu Piemont. Itálie se řadí ke koronavirem nejvíce zasaženým zemím na světě, i ona se ale po týdnech restrikcí probouzí k životu.
Kadeřnictví v nejlidnatějším texaském městě Houston instalovalo v podniku plexiskla, která od sebe oddělují zákazníky i pracovníky. Samozřejmostí jsou také roušky.
Zaměstnanci musí na bezpečnou vzdálenost pamatovat nejen při sezení v kanceláři, ale také třeba ve výtahu. Opatření proti šíření nákazy poctivě dodržují i tito pracovníci Světového obchodního centra ve srílanské metropoli Kolombo. Firmy v této zemi se mohly dát minulé pondělí po téměř dvou měsících znovu do chodu.
Ani při obědové pauze by se pracovníci neměli sdružovat, nýbrž si raději jídlo sníst o samotě a v bezpečné vzdálenosti od ostatních. Snímek z Pekingu.
Foto: Reuters
Ekonomika dap Ekonomika, dap
Aktualizováno 24. 5. 2020 15:58
Po týdnech karanténních opatření se řada zemí po celém světě pomalu vrací k životu. Provoz obnovují i firmy, které ale musí při návratu zaměstnanců na pracoviště myslet na hygienická opatření. Pracovníci jsou často vybaveni rouškami nebo ochrannými štíty a od ostatních kolegů se drží v bezpečné vzdálenosti, což by mělo výrazně snížit možnost vzájemné nákazy. Někdy to však vypadá i poněkud humorně.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy