Chalífův hrad stojí už 10 let. Pořadí nejvyšších budov ukazuje, komu bude patřit svět

Foto: Reuters
Dan Poláček Adéla Očenášková Dan Poláček, Adéla Očenášková
4. 1. 2020 11:15
Stavba, která je například čtrnáctkrát vyšší než pražská Petřínská rozhledna, slaví deset let od svého otevření. Mrakodrap Burdž Chalífa patří k dominantám Dubaje a se svými 828 metry převyšuje všechny budovy světa. Prohlédněte si snímky slavného mrakodrapu i dalších devíti nejvyšších staveb na světě.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Postup v premiérovém závodu v Rašnově vybojoval jen Koudelka

 

Roman Koudelka si jako jediný ze čtyř českých skokanů na lyžích zajistil na Světovém poháru v rumunském Rašnově postup do druhého kola. Premiérový závod v tomto středisku v rámci SP si naopak neprodloužili Viktor Polášek, Vojtěch Štursa ani Čestmír Kožíšek.

Koudelka postoupil mezi bodovanou třicítku z 27. místa. Skočil 89 metrů a získal 111,8 bodu. Po prvním kole vede Karl Geiger, jenž předvedl nejdelší skok s rovnými sty metry, před německým krajanem Stephanem Leyhem. Třetí je lídr Světového poháru Rakušan Stefan Kraft. Polášek skončil osmatřicátý těsně před Štursou, Kožíšek obsadil 45. místo.

V Rašnově dosud v rámci SP skákaly pouze ženy. Muži se po dnešní premiéře v transylvánském areálu utkají o body i v sobotu.

Další zprávy