Foto: Ohněm proti mrazu. Ovocnáři se snaží zachránit úrodu, meruňky nebudou, bojí se

Foto: Ohněm proti mrazu. Ovocnáři se snaží zachránit úrodu, meruňky nebudou, bojí se
"Zatímco rané odrůdy začaly vykvétat, pozdější jen zčásti a poškození by nemuselo být tak velké," modlí se Krejčík. Snímek zachycuje Josefa Vašíčka, který ve firmě Meruňky Velké Pavlovice pracuje jako dobrovolník,
Další fotografie ze stejného místa v Německu.
"Meruňky už začínaly kvést, tam asi nic nebude. U nás ve Lhenicích bylo dnes dvanáct pod nulou. U ostatních druhů ovoce, které byly hodně narašené, může nastat poškození, kdo ví, jestli to vůbec pokvete," nechal se slyšet Lebera. Fotografie je opět z Německa.
Za českými hranicemi zápasí s nočními mrazy kromě Slovenska také třeba Německo. Na snímku z 23. března vidíte, jak se ovocnáři snaží bojovat s mrazy v meruňkovém sadu v Bádensku-Württembersku.
Foto: ČTK
Ekonomika dap Ekonomika, dap
Aktualizováno 26. 3. 2020 21:49
Ovocnářům v Česku, Německu i na Slovensku dělají vrásky noční mrazy, které vážně ohrožují jejich úrodu. Sadaři se škodám snaží předcházet zakládáním ohňů nebo používáním parafinových svící. Podle meteorologů teploty pod bodem mrazu v prvním jarním měsíci jen tak neustoupí. V ohrožení jsou i vinice.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy