reklama
 
 

"Nudná společnost" Elona Muska získala 112 milionů dolarů, chce stavět tunely pro hyperloop

17. 4. 2018 9:48
Investičního kola se účastnilo 31 nejmenovaných investorů. Většinu peněz dodal sám Musk, zbytek jsou první zaměstnanci Boring Co.

New York - Společnost Elona Muska Boring Co zaměřená na ražbu dlouhých tunelů získala v rámci investičního financování od investorů kapitál 112,5 milionu dolarů (2,3 miliardy korun), 90 procent od samotného Muska. Firma to uvádí ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Investičního kola se účastnilo 31 nejmenovaných investorů, podle společnosti jde kromě Muska o první zaměstnance Boring Co.

Společnost má vybudovat tunely pro vysokorychlostní transportní systém hyperloop, který má cestující a náklad přepravovat v kapslích podtlakovými trubkovými tunely. S konceptem hyperloop přišel vizionář Musk v roce 2013.

Zhruba před pěti měsíci Musk oznámil, že Boring Co se bude ucházet o financování, výstavbu a provoz vysokorychlostního tunelu mezi centrem Chicaga a místním letištěm. Náklady se odhadují na miliardu dolarů za míli (1,6 kilometru). Loni v říjnu pak vydaly marylandské úřady podmíněný souhlas s výstavbou tunelu z Baltimoru do Washingtonu.

Do impéria Elona Muska patří rovněž výrobce automobilů Tesla Inc a vesmírná společnost SpaceX. Časopis Forbes odhaduje Muskovo jmění na 19,3 miliardy dolarů.

Hyperloop One se bude pohybovat rychlostí 1200 km/h. | Video: Hyperloop One |  01:12

autor: ČTK | 17. 4. 2018 9:48

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama