Nový žebříček nejbohatších Američanů. Seznamte se

Ekonomika Ekonomika
5. 10. 2014 18:12
Hranice pro vstup do prestižní "čtyřstovky" byla zatím nejvyšší od roku 1982, kdy časopis Forbes začal žebříček sestavovat.

10. místo: S. Robson Walton

Foto: corporate.walmart.com

Věk: 70 let
Jmění: 34,8 mld. USD
Oblast: Maloobchod

Nejstarší syn zakladatele řetězce Wal-Mart Sama Waltona je téměř půl století předsedou představenstva této společnosti. Kromě toho drží přes 600 milionů dolarů v síti Hyatt Hotels. V roce 2012 údajně naboural svůj vůz Shelby Daytona Cobra Coupe, jichž bylo vyrobených pouze pět kusů a který má cenu minimálně 15 milionů dolarů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy