Nový žebříček nejbohatších Američanů. Seznamte se

Ekonomika Ekonomika
5. 10. 2014 18:12
Hranice pro vstup do prestižní "čtyřstovky" byla zatím nejvyšší od roku 1982, kdy časopis Forbes začal žebříček sestavovat.
Foto: Isifa / Thinkstock

Nejbohatší Američané za uplynulý rok ještě více zbohatli. Ukazuje to nový žebříček časopisu Forbes. Hodnota majetku stoupla u 303 z 400 nejbohatších obyvatel USA.

Hranice pro vstup do prestižní "čtyřstovky" byla zatím nejvyšší od roku 1982, kdy autoři začali žebříček sestavovat. Zatímco loni stačilo 1,3 miliardy dolarů, tentokrát bylo potřeba alespoň 1,55 miliardy. "Pod čarou" tak zůstalo 113 miliardářů.

Všech 400 nejbohatších Američanů letos vlastní dohromady 2,29 bilionu dolarů, což odpovídá hrubému domácímu produktu Brazílie a je to o 270 miliard více než loni. Průměrné bohatství každého v první čtyřstovce činilo 5,7 miliardy dolarů, tedy o 700 milionů více než před rokem. Tato částka je zatím rekordní.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy