Nový jízdní řád: Projděte si změny, které vás čekají při cestování s Českými drahami i soukromníky

Petr Kučera Ekonomika Petr Kučera, Ekonomika
Aktualizováno 9. 12. 2017 16:00
V noci ze sobotu na neděli začal platit nový jízdní řád na železnici. Projděte si hlavní novinky a změny, které vás od 10. prosince čekají při cestování s Českými drahami i jejich konkurenty.

Pendolino (Cheb, Plzeň) Praha - Ostrava (Bohumín, Košice)

Pro všechny spoje oběma směry bude nově zavedena zastávka Praha-Libeň, cestovní čas mezi Prahou hl. n. a Ostravou-Svinovem se přesto nezmění a zůstane dvě hodiny a 53 minut.

Přímý odpolední spoj Ostrava-Cheb pojede přibližně o dvě hodiny později, Ostrava hl. n. (15:17) - Praha hl. n. (18:33) - Cheb (21:17).

V úseku Praha-Plzeň budou Pendolina nově bez povinné rezervace, cestující tedy ušetří (obvykle) 35 korun za místenku. V úseku Plzeň - Cheb (Františkovy Lázně) mohli cestující jezdit bez místenky už nyní. Pendolina mezi Prahou a Chebem budou nově v takzvaném taktu a stanou se součástí Západního expresu (pravidelný spoj každou hodinu mezi Prahou a Plzní).

Bonusy mezi Prahou a Chebem v první třídě klesnou ze standardu SuperCity na InterCity, takže cestující dostanou "jen" balenou vodu a denní tisk (dosud byla v ceně i káva, sekt či bageta nebo sendvič). Vodu a denní tisk zde dosud dostávali i cestující v povinně místenkové druhé třídě.

před 37 minutami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.