Video: Google chystá nové mapy. Městy půjde doslova prolétnout

Video Video
19. 5. 2022 13:35
Mapy od společnosti Google dostanou novou funkci, jejíž název zní „imerzivní (pohlcující) zobrazení“. Aplikaci se podařilo spojit miliardy snímků ze Street View a leteckých snímků, které nashromáždila v průběhu let, a vytvořit digitální model ulic, pamětihodností či restaurací.
Nové mapy od Google uživatele pohltí. Pohled na město se přiblíží skutečnosti. | Video: Aktuálně.cz/Google Maps

Funkce by měla pomoci uživatelům lépe se informovat o místech, kam se chystají vyrazit. Zobrazí se jim okolí a "pohyb" v ulicích je co nejvíce věrný skutečnosti.

"Řekněme, že plánujete cestu do Londýna a chcete zjistit, které památky stojí za to vidět a kde se najíst. Pomocí rychlého vyhledávání se můžete virtuálně vznést nad Westminster a zblízka si prohlédnout okolí a úžasnou architekturu míst, jako je Big Ben," tvrdí Miriam Danielová, viceprezidentka Map Google.

Časový posuvník dává možnost podívat se, jak oblast vypadá v různé denní době a za různého počasí. Uživatelé si mohou také prohlédnout interiér některých restaurací prostřednictvím propojeného leteckého pohledu a 360stupňového úhlu pohledu. 

Funkce pohlcujícího zobrazení bude letos spuštěna pro Los Angeles, Londýn, New York, San Francisco a Tokio. Potom začnou přibývat další města.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Prezident Zeman jmenoval novým ministrem školství Vladimíra Balaše

Novým ministrem školství se od července stane poslanec hnutí STAN a ústavní právník Vladimír Balaš. Do funkce ho ve středu na Pražském hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Balaš střídá v ministerském křesle Petra Gazdíka (STAN), který podal ke konci měsíce rezignaci kvůli svým kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr. Prezident jeho demisi v pondělí přijal.

Balaš v pondělí řekl, že jako ministr by chtěl školství reformovat způsobem, který v minulém volebním období tehdejší ministr Robert Plaga (ANO). Za správnou cestu označil posun od memorování k využívání dovedností. Za krátkodobý cíl považuje mimo jiné zajištění více peněz na mzdy nepedagogických pracovníků. Zabývat by se chtěl také nedostatkem míst na středních školách. Za akutní úkol označil začleňování dětí ukrajinských uprchlíků do škol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy