Video: Google chystá nové mapy. Městy půjde doslova prolétnout

Video Video
19. 5. 2022 13:35
Mapy od společnosti Google dostanou novou funkci, jejíž název zní „imerzivní (pohlcující) zobrazení“. Aplikaci se podařilo spojit miliardy snímků ze Street View a leteckých snímků, které nashromáždila v průběhu let, a vytvořit digitální model ulic, pamětihodností či restaurací.
Nové mapy od Google uživatele pohltí. Pohled na město se přiblíží skutečnosti. | Video: Aktuálně.cz/Google Maps

Funkce by měla pomoci uživatelům lépe se informovat o místech, kam se chystají vyrazit. Zobrazí se jim okolí a "pohyb" v ulicích je co nejvíce věrný skutečnosti.

"Řekněme, že plánujete cestu do Londýna a chcete zjistit, které památky stojí za to vidět a kde se najíst. Pomocí rychlého vyhledávání se můžete virtuálně vznést nad Westminster a zblízka si prohlédnout okolí a úžasnou architekturu míst, jako je Big Ben," tvrdí Miriam Danielová, viceprezidentka Map Google.

Časový posuvník dává možnost podívat se, jak oblast vypadá v různé denní době a za různého počasí. Uživatelé si mohou také prohlédnout interiér některých restaurací prostřednictvím propojeného leteckého pohledu a 360stupňového úhlu pohledu. 

Funkce pohlcujícího zobrazení bude letos spuštěna pro Los Angeles, Londýn, New York, San Francisco a Tokio. Potom začnou přibývat další města.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy