Fotky: Nejdelší autobus v Evropě. Dopravní podnik testuje nové soupravy na pražské letiště

Fotky: Nejdelší autobus v Evropě. Dopravní podnik testuje nové soupravy na pražské letiště
Chce v něm vozit cestující od metra na letiště. Stávající autobus nenaloží všechny cestující, co přestupují z metra na Veleslavíně.
Vejde se do něj 190 cestujících.
O čtyřicet víc než do vozů SOR 18.
Je o takový kus delší.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
8. 2. 2016 18:05
Nejdelší jednokloubový autobus v Evropě, Mercedes-Benz CapaCity L, začal testovat a předvádět pražský dopravní podnik na trase linky 119 z Veleslavína na pražské letiště.

Magistrát opět řeší, jak dostat cestující na letiště. Metro zatočilo do polí, železnice jen tak nebude, taxíky stávkují a o tramvaji se ani neuvažuje.

Každých pět minut metro vyloží ve Veleslavíně tolik cestujících na letiště, že se do stávajícího autobusu nevejdou.

Dva autobusy za sebou dopravní podnik vypravovat nechce, řidiči jsou drazí. Chce koupit větší autobusy. Jeden za nejméně 10 milionů korun. Vypíše soutěž, nové autobusy by na letiště mohly jezdit v létě roku 2017.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Na Novém Zélandu schválili v referendu eutanazii a odmítli rekreační marihuanu

Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65,2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53,1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půl milion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůli lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy