Fotky: Nejdelší autobus v Evropě. Dopravní podnik testuje nové soupravy na pražské letiště

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
8. 2. 2016 18:05
Nejdelší jednokloubový autobus v Evropě, Mercedes-Benz CapaCity L, začal testovat a předvádět pražský dopravní podnik na trase linky 119 z Veleslavína na pražské letiště.

Magistrát opět řeší, jak dostat cestující na letiště. Metro zatočilo do polí, železnice jen tak nebude, taxíky stávkují a o tramvaji se ani neuvažuje.

Každých pět minut metro vyloží ve Veleslavíně tolik cestujících na letiště, že se do stávajícího autobusu nevejdou.

Dva autobusy za sebou dopravní podnik vypravovat nechce, řidiči jsou drazí. Chce koupit větší autobusy. Jeden za nejméně 10 milionů korun. Vypíše soutěž, nové autobusy by na letiště mohly jezdit v létě roku 2017.

 

Právě se děje

před 17 minutami

V rozvodněné řece na Slovensku se utopily tři ženy, snažily se zachránit psy

Tři ženy přišly o život v rozvodněné řece ve městě Revúca na středním Slovensku, když se ve středu pokusily zachránit před záplavami psy z útulku. Novinářům to ve čtvrtek řekl premiér Peter Pellegrini.

Policie původně informovala o jedné oběti v rozvodněné řece a ještě ráno uvedla, že po dalších dvou pohřešovaných ženách pátrá. "Žel, všechny tři, je to již potvrzeno, o svůj život v rozvodněné řece přišly," řekl později Pellegrini.

V důsledku vydatných lijáků a vichru se kvůli popadaným stromům vylila z koryta řeka Muráň, která teče nedaleko útulku. Když se do něj dostala voda, zveřejnily jeho pracovnice prosbu o pomoc. Autem přijely pomoci jejich kolegyně z útulku v Rožňavě, naložily psy, ale na zpáteční cestě se ztratily. Jedna z nich stihla zavolat na tísňovou linku, že se topí, pak bylo spojení přerušeno.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 18 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na stavební škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student.

V nemocnici skončili tři mladí lidé ve věku 17, 19 a 20 let, všichni museli podle oblastních úřadů podstoupit operaci. Dva z nich jsou podle lékařů ve vážném stavu, mají četná střelná poranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy