Nová vlna spamů opět podvádí s údajnou exekucí. Neplaťte

Ekonomika Ekonomika
1. 12. 2014 11:21
Před novou vlnou podvodných e-mailů varuje Exekutorská komora České republiky.
Exekutor to nepsal. (ilustrační foto)
Exekutor to nepsal. (ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha – Před novou vlnou podvodných e-mailů varuje Exekutorská komora České republiky. Spamové zprávy vyzývají adresáty k úhradě neexistujících dluhů.

„Příjemci falešného oznámení by v žádném případě neměli zasílat finanční prostředky na požadovaný účet, jenž byl již v minulosti pravděpodobně zneužit k páchání trestné činnosti,“ říká mluvčí komory Petra Báčová.

Výzvy odeslané z adresy [email protected] jsou podle ní smyšlené a obsahují mnoho chyb. Mimo jiné uvádějí chybné lhůty k dobrovolnému plnění, špatná IČ či vadná označení exekučních titulů. Podepsány jsou Alešem Paulou. „Osoba tohoto jména však není evidována jako zaměstnanec žádného exekutorského úřadu,“ dodává mluvčí.

Podle dosavadních zjištění nejde o masový útok na uživatele internetu, ale spíše o izolované pokusy. Neznámý pachatel dokonce v e-mailu oslovuje poškozené jejich příjmením.

Hrozbou je skutečnost, že podvodné výzvy obsahují reálně existující bankovní účet číslo 262958956/0300, který byl předmětem pokusu o páchání trestné činnosti už v minulosti. „Důrazně proto apelujeme na veřejnost, aby na tento účet neposílala na základě falešné výzvy žádné finanční prostředky, aby neotevírala přiložené soubory a aby se v případě škody obrátila s trestním oznámením na policii,“ říká Báčová.

Exekutorská komora v této věci dosud obdržela jednotky podnětů, přesto již podala trestní oznámení k Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 4. Pachateli hrozí za souběh několika trestných činů až deset let vězení.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy