Nintendo se našlo s pokémony. Nová hra vyhnala cenu akcií o třetinu výš

ČTK ČTK
11. 7. 2016 9:01
Může za to naděje, že vysoký zájem o novou videohru Pokémon Go pro chytré telefony zvýší zisk firmy. Růst akcií vyvolala páteční zpráva, že nová hra se v USA dostala mezi nejstahovanější bezplatné aplikace v iTunes, obchodě firmy Apple.
Mobilní hra Pokémon Go kombinuje virtuální prvky zasazené do reálného světa. Díky spojení se známou značkou Pokémon je novinka okamžitým hitem s miliony hráčů.
Mobilní hra Pokémon Go kombinuje virtuální prvky zasazené do reálného světa. Díky spojení se známou značkou Pokémon je novinka okamžitým hitem s miliony hráčů. | Foto: Otakar Schön

Tokio - Akcie japonského výrobce herních konzolí a her Nintendo dnes pokračují v silném růstu. Může za to naděje, že vysoký zájem o novou videohru Pokémon Go pro chytré telefony zvýší zisk firmy.

Dnes již akcie stouply o více než 20 procent a od pátku zpevnily o 36 procent. Tržní hodnota firmy tak za dva dny vzrostla o 7,5 miliardy USD (183,5 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters.

Růst akcií vyvolala páteční zpráva, že nová hra se v USA dostala mezi nejstahovanější bezplatné aplikace v iTunes, obchodě firmy Apple.

Naděje, že dlouho očekávaný přesun Nintenda do her pro mobilní telefony podpoří zisk, nejen zvýšila tržní kapitalizaci firmy za dva dny o více než třetinu, ale také vyvolala velký zájem o obchodování s akciemi: objem obchodů byl nejvyšší od loňského října.

Hra, při které se hráč na obrazovce telefonu pohybuje v oblasti, ve které se v daném okamžiku skutečně nachází, a hledá virtuální pokémony, vyvolala mezi fanoušky velký zájem. Jejími producenty jsou herní vývojář Niantic a firma Pokémon Company.

Minulý týden byla hra spuštěna v USA, Austrálii a na Novém Zélandu, brzy se má objevit i v Japonsku.

 

Právě se děje

Další zprávy