Nezaměstnanost v Česku zůstává druhá nejnižší v EU, potvrzují nová čísla

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
29. 7. 2016 13:25
Nejnižší míru nezaměstnanosti měla v červnu Malta, po ní Česká republika. Nejhorší situace naopak byla v Řecku a Španělsku. Nezaměstnanost v Evropě zůstává velmi vysoká mezi mladými lidmi.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Brusel - Nezaměstnanost v Evropské unii dosáhla v červnu 8,6 procenta a je nejnižší od března 2009. V Česku je míra nezaměstnanosti (4,1 procenta) druhá nejnižší z 28 členských států.

Nejnižší míru nezaměstnanosti zaznamenala v červnu Malta (4,0 procenta), po ní právě Česko (4,1 procenta). Zemí s třetí nejnižší nezaměstnaností je Německo (4,2 procenta).

Nejhorší situace naopak byla v červnu v Řecku (poslední dostupný údaj z dubna je 23,3 procenta) a Španělsku (19,9 procent).

V meziročním srovnání vůči hodnotám z června 2015 klesla míra nezaměstnanosti ve 25 členských zemích Unie, stabilní zůstala v Belgii a Estonsku. Zvýšila se jen v Rakousku (z 5,7 procenta na 6,2 procenta).

Nezaměstnanost zůstává velmi vysoká mezi mladými lidmi do 25 let. Nejhůře jsou na tom opět v Řecku (k dubnu 47,4 procenta) a ve Španělsku (45,8 procenta), na opačném konci tabulky je opět Malta (6,9 procenta) a Německo (7,2 procenta). V Česku byla v červnu míra nezaměstnanosti mladých do 25 let na 11,4 procenta.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country

Biker Ondřej Cink dokázal v Peci pod Sněžkou obhájit titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Druhý byl při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý dnes nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Další zprávy