Nemohli pracovat kvůli teroristům. Aldi nepromine ani hodinu

ČTK ČTK
20. 1. 2015 12:50
Zaměstnanci supermarketu ve francouzském městě Dammartin-en-Goële budou muset nahradit hodiny, které neodpracovali kvůli policejnímu zásahu proti teroristům.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Paříž - Zaměstnanci supermarketu Aldi ve francouzském městě Dammartin-en-Goële budou muset nahradit hodiny, které neodpracovali kvůli policejnímu zásahu proti teroristům. Bratři Kouachiové, kteří v pařížské redakci týdeníku Charlie Hebdo postříleli 7. ledna 12 lidí, se o dva dny později ukryli v průmyslové zóně v Dammartinu a policie proti nim celý den připravovala zásah.

Kouachiové byli sice v tiskárně, ale obklíčeno bylo celé město a zóna, kde se nachází také prodejna Aldi. Policie v 16:30, tedy krátce před zásahem proti bratrům, celý prostor evakuovala.

Čtyři zaměstnanci Aldi se kvůli bariérám do práce nedostali vůbec, celkem 15 lidí nemohlo ten ten den odpracovat celou sedmihodinovou směnu. Podnik hodiny zaznamenal jako neodpracované a očekává, že je lidé nahradí.

Zástupce zaměstnanců Laurence Moissard na to reagoval rozhořčeně a listu Le Parisien řekl: "Museli jsme z práce odejít kvůli bezpečnostním opatřením a oni nám to strhnou z pracovní doby. Asi jsme měli říci GIGN (zásahové jednotce) 'Počkejte, nemůžeme hned odejít, nemáme ještě svých sedm hodin'. A těm čtyřem, co se sem nedostali vůbec, strhnou celou směnu."

Vedení Aldi potvrdilo, že neodpracované hodiny se musejí nahradit. "Do práce do Dammartinu se kvůli dopravním překážkám nedostali čtyři lidé. Ti, kteří odešli dříve, nahradí hodiny v době, která jim bude vyhovovat. Pro některé je to i výhodné, protože byli na místě déle než obvykle a celý čas jim bude započítán.

Například jeden zaměstnanec byl na místě ve čtyři hodiny ráno a odešel při evakuaci v 16:23, takže se na jeho záznamech odpracované doby po odečtení pauz na jídlo objeví 11 hodin 23 minut," oznámilo vedení se vší vážností.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 54 minutami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy