reklama
 
 

Německý úřad prošetří obchod s akciemi Volkswagenu, které posílily po výměně ředitelů

17. 4. 2018 20:25
Změny ohlásil koncert ve čtvrtek. Už předtím však na veřejnost pronikly informace o plánovaných změnách a akcie podniku výrazně posilovaly.

Frankfurt - Německý úřad pro regulaci finančního sektoru BaFin vyšetřuje obchodování s akciemi automobilového koncernu Volkswagen před oznámením výměny generálního ředitele podniku. Na svých internetových stránkách o tom v úterý informoval německý list WirtschaftsWoche.

Koncern minulý čtvrtek oznámil, že generálního ředitele Matthiase Müllera v rámci reorganizace nahradí šéf značky Volkswagen Herbert Diess. Už předtím však na veřejnost pronikly informace o plánovaných změnách a akcie podniku výrazně posilovaly.

"Provedeme běžné přezkoumání obchodů s akciemi Volkswagenu kvůli možným známkám zneužití důvěrných informací a/nebo manipulace s trhem," citoval WirtschaftsWoche mluvčí úřadu BaFin.

Součástí koncernu Volkswagen je i značka Škoda. Ta se v rámci reorganizace stane součástí skupiny zaměřené na masový trh s označením Volume, která bude zahrnovat i značky Volkswagen a Seat.

autor: ČTK | 17. 4. 2018 20:25

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama