Německé pekárny, které koupil Agrofert, propustí 700 lidí

ČTK ČTK
13. 11. 2014 18:46
Odbory varují, že uzavřením dvou závodů restrukturalizace nekončí. Ohroženo je podle nich dalších 1100 pracovních míst.
Pečivo. Ilustrační foto.
Pečivo. Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Berlín - Německý pekárenský řetězec Lieken, který loni koupila česká skupina Agrofert Holding, zruší během nadcházejících tří let pět svých závodů. O práci podle odborů přijde zhruba 700 ze 4300 zaměstnanců pekáren. Rušení závodů je součástí restrukturalizace řetězce, uvedla agentura DPA.

Odbory upozorňují, že s uzavřením dvou závodů v Hesensku a po jednom v Severním Porýní-Vestfálsku, v Bavorsku a v Dolním Sasku restrukturalizace řetězce nekončí. Ohroženo je podle nich dalších 1100 pracovních míst.

Pekárenský řetězec nicméně oznámil, že kromě uzavření pěti závodů plánuje výstavbu jednoho nového. Kromě toho se chystá ve třech závodech rozšířit produkci. Celkové investice Lieken vyčíslil na 400 milionů eur (11 miliard korun).

Lieken v současnosti provozuje v celém Německu 12 velkopekáren a je německou pekárenskou jedničkou. Nejznámějšími značkami jeho pečiva jsou "Golden Toast" a "Lieken Urkorn". V loňském roce řetězec dosáhl tržeb 815 milionů eur (22,5 miliardy korun).

Německý pekárenský řetězec koupila v roce 2013 od italské potravinářské firmy Barilla skupina Agrofert Holding, jejímž vlastníkem je současný český ministr financí Andrej Babiš. Finanční detaily transakce Barilla ani Agrofert Holding nezveřejnily.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Při ranním požáru ve sklepě paneláku v Brně zemřel člověk

Jeden člověk zemřel při ranním požáru sklepa panelového domu v Rerychově ulici v Brně-Bystrci. Evakuace ostatních obyvatel domu nebyla nutná, informovali hasiči na twitteru a v přehledu zásahů na svých webových stránkách. Na místě pracují vyšetřovatelé.

 

před 25 minutami

Počet podnikatelů v ČR se loni snížil o 20 tisíc, nejvíce nových přibylo v Praze a okolí a na jižní Moravě

Začalo podnikat téměř 60 tisíc lidí. Zároveň ale ukončilo své podnikání 45 tisíc lidí, o deset tisíc méně jich bylo vymazáno z registru v souvislosti se zrušením oprávnění ke zprostředkování spotřebitelského úvěru. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF. 

Nejvíce lidí začalo loni podnikat v Praze (9567), ve Středočeském kraji (7810) a v Jihomoravském kraji (6786). Nejméně lidí začalo naopak podnikat v Karlovarském kraji (1405), v Libereckém kraji (2380) a v Plzeňském kraji (2838).

Česká národní banka zrušila k 1. dubnu 2019 podnikatelské oprávnění 120 tisíc fyzických osob, které měly založené oprávnění k podnikání v pomocných finančních službách, především jako zprostředkovatelé úvěrů a pojistných produktů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministři a zástupci bezpečnostních složek státu jednají na úřadu vlády o připravenosti na případné rozšíření nákazy koronavirem z Číny

Proberou dosavadní opatření i plán pro případné šíření onemocnění. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) předloží rozbor připravenosti státních hmotných rezerv. "Pan premiér chce mít informace ze všech úhlů pohledu," řekl novinářům před začátkem jednání.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zopakoval, že na letišti v Ruzyni začali cíleně vyhledávat pasažéry, kteří vykazují symptomy podobné koronaviru. Cestujícím je určena také informační kampaň. A pro lety z Číny byly vyčleněny dva speciální vchody, které se budou pravidelně dezinfikovat. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy