Německé pekárny, které koupil Agrofert, propustí 700 lidí

ČTK ČTK
13. 11. 2014 18:46
Odbory varují, že uzavřením dvou závodů restrukturalizace nekončí. Ohroženo je podle nich dalších 1100 pracovních míst.
Pečivo. Ilustrační foto.
Pečivo. Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Berlín - Německý pekárenský řetězec Lieken, který loni koupila česká skupina Agrofert Holding, zruší během nadcházejících tří let pět svých závodů. O práci podle odborů přijde zhruba 700 ze 4300 zaměstnanců pekáren. Rušení závodů je součástí restrukturalizace řetězce, uvedla agentura DPA.

Odbory upozorňují, že s uzavřením dvou závodů v Hesensku a po jednom v Severním Porýní-Vestfálsku, v Bavorsku a v Dolním Sasku restrukturalizace řetězce nekončí. Ohroženo je podle nich dalších 1100 pracovních míst.

Pekárenský řetězec nicméně oznámil, že kromě uzavření pěti závodů plánuje výstavbu jednoho nového. Kromě toho se chystá ve třech závodech rozšířit produkci. Celkové investice Lieken vyčíslil na 400 milionů eur (11 miliard korun).

Lieken v současnosti provozuje v celém Německu 12 velkopekáren a je německou pekárenskou jedničkou. Nejznámějšími značkami jeho pečiva jsou "Golden Toast" a "Lieken Urkorn". V loňském roce řetězec dosáhl tržeb 815 milionů eur (22,5 miliardy korun).

Německý pekárenský řetězec koupila v roce 2013 od italské potravinářské firmy Barilla skupina Agrofert Holding, jejímž vlastníkem je současný český ministr financí Andrej Babiš. Finanční detaily transakce Barilla ani Agrofert Holding nezveřejnily.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy