Cestovku Exim tours zcela ovládla německá Rewe

ČTK ČTK
24. 4. 2014 12:52
Výnosy cestovní kanceláře vloni stouply a zisk by mohl být rekordní, nebýt situace v Egyptě a intervence ČNB.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Německá skupina Rewe ovládla 100 procent Exim Holding, jehož součástí je největší tuzemská CK Exim tours.

Do konce loňského roku Rewe vlastnila pouze 51procentní podíl ve firmě. Informaci sdělil generální ředitel a zakladatel společnosti Ferid Nasr. Ten v pozici šéfa CK zůstává.

Výnosy cestovní kanceláře Exim tours loni stouply o 18 procent na 3,7 miliardy korun. Zisk po zdanění klesl na 115 milionů z předloňských 153 milionů korun. Provozní výsledek hospodaření cestovní kanceláře se zvýšil o 39 milionů na 156 milionů korun.

Do hospodaření společnosti se loni výrazně promítl vývoj v Egyptě, kam cestovní kanceláře v létě přestaly na několik týdnů vozit turisty, a devizová intervence ČNB.

Nasr uvedl, že nebýt vlivu slabé koruny a událostí v Egyptě, tak by Exim tours dosáhla rekordního zisku 210 milionů korun.

Exim tours loni zajistila dovolenou pro 268 000 lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy