Němci nakoupí na internetu a zboží jim přijde z Česka. Drogerie DM stěhuje sklady z Německa do Boru

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
2. 3. 2017 11:38
Z českých skladů nově drogistický řetězec obslouží veškerý online prodej, který zatím nabízí jen v Německu a Rakousku. Do dvou let se ale mají dočkat i Češi. Přesídlení si vyžádala rychle rostoucí obliba e-shopu, s nímž řetězec začal v červenci 2015. Původní sklady poblíž Frankfurtu nad Mohanem už nestačí.
Centrální sklad Drogerie DM pro Česko v Jihlavě. Ilustrační snímek.
Centrální sklad Drogerie DM pro Česko v Jihlavě. Ilustrační snímek. | Foto: Drogerie DM

Plzeň - Německý drogistický řetězec DM Drogerie markt přemísťuje své distribuční zázemí z hesenského Alzenau do Boru u Tachova. Z českých skladů obslouží veškerý online prodej. Sklady v Německu již kapacitně nestačí. Uvedl to server Euro.cz.

Po přestěhování bude řetězec rozvážet zboží z logistického centra CTPark u hranic zejména zahraničním zákazníkům. "Společnost Loxxess tam má v CTParku pronajato celkem 30 000 m2 a skutečně začala na asi 11 000 m2 poskytovat služby pro německého retailera, jehož jméno ale nemohu potvrdit," řekl webu šéf marketingu CTP Tomáš Tesař.

Výhradním vlastníkem společnosti Loxxess je Amberger Familien GbR, s níž drogerie DM dlouhodobě úzce spolupracuje. Konkrétně v Boru drogistický řetězec působí v součinnosti s filiálkou Loxxess AG.

Přesídlení si vyžádala rychle rostoucí obliba online prodeje, s nímž řetězec začal v červenci 2015. Původní skladové a distribuční centrum poblíž Frankfurtu nad Mohanem svou plochou 5800 m2 už kapacitně nevyhovuje. Logistický park v Boru disponuje sklady a souvisejícími prostory o rozloze přesahující 70 000 m2. Distribuce zásilek z Česka začne v létě, píše Euro.cz.

Zvýšení kapacit řetězce se projeví i na českém trhu. Drogerie DM hodlá na internetu prodávat celý svůj sortiment 12 500 položek, přičemž objednané zboží bude v budoucnu rozvážet i českým zákazníkům. Hana Bočková z oddělení marketingu DM online deníku Aktuálně.cz v lednu řekla, že firma počítá se zavedením online prodeje v Česku do jednoho až dvou let. E-shop dosud firma provozuje jen v Německu a Rakousku.

Ve finančním roce 2015/2016 síť DM v Česku vykázala zisk 306 milionů korun, meziročně o šest procent méně. Tržby firmy stouply o devět procent na 6,7 miliardy korun. Společnost už dříve sdělila, že růst tržeb nebyl výsledkem expanze.

Ve finančním roce 2015/2016 investovala DM Drogerie markt v ČR 150 milionů Kč. V aktuálním období to podle českého jednatele řetězce Gerharda Fischera má být o 100 milionů Kč více. Prostředky půjdou kromě vývoje e-shopu, softwaru a logistiky i na modernizaci prodejen.

DM Drogerie markt je dceřinou firmou DM Drogerie markt GmbH Rakousko. Celý koncern DM měl v obchodním roce 2015/2016 obrat přes 260 miliard Kč. Řetězec v Česku působí od roku 1993 a provozuje 221 obchodů.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Sněmovna schválila reformu exekucí. Ty bezvýsledné se budou zastavovat, omezí se zabavování

Dlouholeté bezvýsledné exekuce se zřejmě budou zastavovat. Částečně se omezí zabavování movitých věcí. V novele, jejíž části míří po poslaneckých úpravách i na řešení dluhů z minulosti, to dnes schválila Sněmovna. Snahy o zavedení krajské místní příslušnosti exekutorů dolní komora opět odmítla. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

S výslednou podobou změn, jak je dolní komora přijala, nebyly některé opoziční ani koaliční poslanecké kluby spokojeny. Jsou podle nich jen drobné. Zástupci frakcí doufají, že zasáhne horní komora. Rovněž ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) uvedla, že z výsledku není nadšená. "Senátoři budou mít těžkou práci," konstatovala.

Předloha zavede po sněmovních úpravách šestiletou lhůtu, po jejímž uplynutí by exekutor musel bezvýslednou exekuci zastavit. Věřitel by postup mohl odvrátit zálohou na náklady řízení. Bezvýsledná exekuce by ale mohla trvat nejdéle 12 let. Vláda původně navrhovala základní tříletou lhůtu tříletou a maximální délku exekuce 12 let.

Sněmovna schválila také omezení mobiliárních exekuci důchodců, tělesně postižených lidí a u dluhů z dětství. Dlužník by mohl odvrátit prodej movitých věcí také v případě, že bude nad rámec zákonných srážek z příjmů dobrovolně hradit aspoň 1500 korun.

před 50 minutami

Navalného spolupracovníci se obrátili na EU ve věci opozičníkova zdraví

Evropská unie musí tlačit na Moskvu, aby odsouzenému ruskému opozičníkovi Alexeji Navalnému umožnila ve věznici návštěvu jeho lékaře. V dopise ministrům zahraničí zemí Evropské unie to podle agentury Reuters uvedli spojenci předního kritika Kremlu, který drží protestní hladovku kvůli odpírání adekvátní lékařské péče.

Navalného spolupracovníci Vladimir Ašurkov a Leonid Volkov vyzvali šéfy diplomacie 27 členských zemí EU, aby opozičníkův zdravotní stav probrali na pondělním summitu. Kopii dopisu má Reuters k dispozici.

"Alexejovo zdraví se neustále zhoršuje. Špatně cítí obě nohy, ale i levou ruku, bolí ho záda a má svalovou ochablost," stojí v dopise. "Alexej trpí také horečkami a silným kašlem. Několika jeho spoluvězňům v trestanecké kolonii v poslední době diagnostikovali tuberkulózu," dodávají autoři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy