Němci nakoupí na internetu a zboží jim přijde z Česka. Drogerie DM stěhuje sklady z Německa do Boru

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
2. 3. 2017 11:38
Z českých skladů nově drogistický řetězec obslouží veškerý online prodej, který zatím nabízí jen v Německu a Rakousku. Do dvou let se ale mají dočkat i Češi. Přesídlení si vyžádala rychle rostoucí obliba e-shopu, s nímž řetězec začal v červenci 2015. Původní sklady poblíž Frankfurtu nad Mohanem už nestačí.
Centrální sklad Drogerie DM pro Česko v Jihlavě. Ilustrační snímek.
Centrální sklad Drogerie DM pro Česko v Jihlavě. Ilustrační snímek. | Foto: Drogerie DM

Plzeň - Německý drogistický řetězec DM Drogerie markt přemísťuje své distribuční zázemí z hesenského Alzenau do Boru u Tachova. Z českých skladů obslouží veškerý online prodej. Sklady v Německu již kapacitně nestačí. Uvedl to server Euro.cz.

Po přestěhování bude řetězec rozvážet zboží z logistického centra CTPark u hranic zejména zahraničním zákazníkům. "Společnost Loxxess tam má v CTParku pronajato celkem 30 000 m2 a skutečně začala na asi 11 000 m2 poskytovat služby pro německého retailera, jehož jméno ale nemohu potvrdit," řekl webu šéf marketingu CTP Tomáš Tesař.

Výhradním vlastníkem společnosti Loxxess je Amberger Familien GbR, s níž drogerie DM dlouhodobě úzce spolupracuje. Konkrétně v Boru drogistický řetězec působí v součinnosti s filiálkou Loxxess AG.

Přesídlení si vyžádala rychle rostoucí obliba online prodeje, s nímž řetězec začal v červenci 2015. Původní skladové a distribuční centrum poblíž Frankfurtu nad Mohanem svou plochou 5800 m2 už kapacitně nevyhovuje. Logistický park v Boru disponuje sklady a souvisejícími prostory o rozloze přesahující 70 000 m2. Distribuce zásilek z Česka začne v létě, píše Euro.cz.

Zvýšení kapacit řetězce se projeví i na českém trhu. Drogerie DM hodlá na internetu prodávat celý svůj sortiment 12 500 položek, přičemž objednané zboží bude v budoucnu rozvážet i českým zákazníkům. Hana Bočková z oddělení marketingu DM online deníku Aktuálně.cz v lednu řekla, že firma počítá se zavedením online prodeje v Česku do jednoho až dvou let. E-shop dosud firma provozuje jen v Německu a Rakousku.

Ve finančním roce 2015/2016 síť DM v Česku vykázala zisk 306 milionů korun, meziročně o šest procent méně. Tržby firmy stouply o devět procent na 6,7 miliardy korun. Společnost už dříve sdělila, že růst tržeb nebyl výsledkem expanze.

Ve finančním roce 2015/2016 investovala DM Drogerie markt v ČR 150 milionů Kč. V aktuálním období to podle českého jednatele řetězce Gerharda Fischera má být o 100 milionů Kč více. Prostředky půjdou kromě vývoje e-shopu, softwaru a logistiky i na modernizaci prodejen.

DM Drogerie markt je dceřinou firmou DM Drogerie markt GmbH Rakousko. Celý koncern DM měl v obchodním roce 2015/2016 obrat přes 260 miliard Kč. Řetězec v Česku působí od roku 1993 a provozuje 221 obchodů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

 

před 1 hodinou

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy