Největší obchodní řetězce na světě. Projděte si nový žebříček podle tržeb

Ekonomika Ekonomika
29. 1. 2018 6:30
Nový žebříček největších maloobchodních řetězců světa podle výše tržeb zveřejnila společnost Deloitte. Jednička se drží na špičce žebříčku už přes 20 let.
Foto: Filip Jandourek/Economia

27. Ikea Group

Švédská firma je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě, má 355 obchodních domů ve 29 zemích. Celosvětové tržby skupiny dosáhly v roce 2016 částky 37,98 miliardy dolarů (v přepočtu 776,84 miliardy korun), což stačí "jen" na 27. příčku žebříčku. V Česku firma ve finančním roce 2016/2017 zvýšila tržby o čtyři procenta na 9,7 miliardy korun. V polovině letošního roku otevře novou prodejnu v Praze - na menším prostoru (800 metrů čtverečních) čeká na zákazníky nový formát, takzvané pop-up studio.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy