Největší fotobanku ve střední Evropě koupil Karel Vágner

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
19. 1. 2015 11:27
Fond Genesis Capital prodal skupině CMG většinový podíl ve společnosti Profimedia.
Karel Vágner
Karel Vágner | Foto: Karel Vágner

Praha - Novým vlastníkem největší fotobanky ve střední Evropě Profimedia se stala skupina Scandal Media (SMG) podnikatele Karla Vágnera (syn stejnojmenného hudebníka - pozn. red.). Informoval o tom fond Genesis Capital, který skupině CMG prodal většinový podíl ve společnosti. Cena za transakci se podle týdeníku Euro pohybovala v řádech nižších stamilionů korun.

Společnost Profimedia je největší fotobanka ve střední Evropě a jednička na trhu v Česku i na Slovensku. Vznikla před 15 lety. Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v ČR, do této firmy vstoupil v červnu 2010. Fotobanka, jejímž přímým vlastníkem bude nyní firma Megiedon, funguje například v Maďarsku, Chorvatsku, Srbsku, Bulharsku, Rumunsku nebo na Ukrajině a chystá se také na polský trh. Vágner podle Eura chce, aby agentura rozvíjela zejména český a slovenský obsah.

Každý měsíc prodá Profimedia více než 20 000 snímků, celkem její databáze obsahuje přes 100 milionů fotografií. "Pravidelně zásobuje svými archivy 526 časopisů a novin v 11 zemích Evropy," uvedli zástupci Genesis Capital. V oblasti reklamy a grafického designu Profimedia spolupracuje s 300 reklamními agenturami.

V roce 2013 měla agentura zisk 12 milionů korun.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Šestnáct lidí a dvě firmy čelí obžalobě kvůli daňovým únikům za čtvrt miliardy

Obžalobu na 16 lidí a dvě firmy podal v pátek olomoucký krajský státní zástupce kvůli daňovým únikům za 250 milionů korun. Uvedla to na svém webu Česká televize. V kauze figuruje opavská společnost FAU, která obchodovala s minerálními oleji a jako důsledek činnosti státních úřadů skončila v konkurzu. Případem se bude zabývat olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě.

"Dnešního dne byla podána obžaloba pro daňové úniky ve výši čtvrt miliardy korun. Obžalováno bylo 16 fyzických a dvě právnické osoby," uvedl Studený. Obžalovaní jsou jako organizovaná skupina. Upřesnil, že se obžaloba týká obchodů FAU s.r.o.

Trestní stíhání policie zahájila v roce 2018. Nynější obžalované tehdy obvinila z toho, že v roce 2013 uměle vytvořili řetězec firem, aby se vyhnuli zaplacení DPH z obchodu s pohonnými hmotami.

FAU je v konkurzu. Státní úřady na ni v roce 2016 vydaly zajišťovací příkazy za stovky milionů korun s odůvodněním, že se zapojila do karuselového podvodu. NSS ale v roce 2019 dospěl k závěru, že celníci neměli pro tak velký zákrok dost silný důvod. Společnost následně uspěla s několika žalobami proti rozhodnutí a postupům finanční správy a celníků.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy