Nejsou lidi? Zvyšte mzdy, přestaňte hledat supermany a přidejte benefity, radí experti

Iva Špačková Iva Špačková
12. 4. 2018 7:04
Projděte si, jaké pracovníky právě nejvíc hledá osm základních oborů hospodářství a co jim musí nabídnout.

Bankovnictví a finanční služby

ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Koho firmy potřebují:
V oboru se s rozvojem technologií objevuje celá řada nových pozic, které vyžadují zkušenosti s implementací konkrétního účetního nebo reportingového systému a zároveň mnoholetou praxi v účetnictví, reportingu anebo controllingu.

Co chtějí uchazeči o zaměstnání:
Pro obor finančních služeb jsou typické zvýšené mzdové požadavky absolventů a kandidátů do tří let praxe, způsobené růstem mezd v posledních letech. Absolventi škol s ekonomickým zaměřením požadují nástupní mzdy začínající na 30 000 korunách měsíčně, což je o 3000 až 5000 korun měsíčně více než v předchozím roce.

Příklady rozpětí mezd v oboru:

  • Finanční manažer: Jihomoravský kraj: 70 až 120 tisíc Kč
  • Specialista pohledávek (3 a více let praxe): Ústecký kraj: 40 až 70 tisíc Kč
  • Auditor (3 a více let praxe): Zlínský kraj: 42 až 60 tisíc Kč
 

Právě se děje

před 17 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy