Nejodpovědnější velkou firmou roku 2012 je Skanska

bps, vo
9. 11. 2012 13:35
Prestižní soutěž TOP Odpovědná firma 2012 vyhlásila své vítěze
Vítězové soutěže TOP Odpovědná firma 2012 na galavečeru v České národní bance.
Vítězové soutěže TOP Odpovědná firma 2012 na galavečeru v České národní bance. | Foto: Martin Bouda

Skanska, První chodská stavební a Miloslav Hlavsa - to jsou jména vítězů hlavních kategorií letošního ročníku prestižních cen za odpovědné podnikání TOP Odpovědná firma 2012, které byly slavnostně vyhlášeny ve čtvrtek večer v České národní bance.

„Letošní ročník přinesl několik překvapení. Zvítězily firmy z poměrně netradičních oborů, jako je stavebnictví, a mnoho středních a malých firem zvítězilo v některých kategoriích nad giganty," říká k výsledkům soutěže Pavlína Kalousová, předsedkyně národní platformy pro odpovědné podnikání Byznys pro společnost.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Ocenění obdržely společnosti, které jsou ve svém podnikání inspirací pro své okolí a do svých strategií zahrnují odpovědný přístup k životnímu prostředí, svým zaměstnancům, k místu, kde působí či vůči zákazníkům a obchodním partnerům.

Cenu pro nejodpovědnější velkou firmu přebírá zástupce stavebního gigantu Skanska.
Cenu pro nejodpovědnější velkou firmu přebírá zástupce stavebního gigantu Skanska. | Foto: Martin Bouda

Vítězem hlavních cen se v kategorii TOP Odpovědná velká firma 2012 stala firma Skanska za komplexní přístup ke své udržitelnosti, který veřejně reportuje a sleduje. Zároveň se aktivně podílí na zlepšování prestiže oboru, má přísná a jasná kritéria v oblasti etiky. Zaměřuje se na nadstandardní praxi v oblasti bezpečnosti práce. V oblasti životního prostředí usiluje o minimalizaci spotřeby energií či vody při realizaci projektů a v provozech. Monitoruje celkovou uhlíkovou stopu a snaží se o její snižování.

Na druhém místě skončila společnost OKD a na třetím firma Siemens. Ocenění TOP Odpovědná firma z předchozích ročníků si nadále udržely Plzeňský Prazdroj a Vodafone Czech Republic.

TOP Odpovědná firma 2012

Prestižní výroční ceny TOP odpovědná firma slouží k oceňování firem v klíčových oblastech společenské odpovědnosti a udržitelného podnikání. Účast v soutěži je otevřena všem velkým i malým společnostem. Rozhodující je především kvalita strategie, inovativnost a systematický přístup.

V kategorii TOP Odpovědná malá firma 2012 zvítězila První chodská stavební. Komise ocenila dlouhodobost a různorodost přístupu firmy. Firma také podporuje projekt Schody do života, v jehož rámci zaměstnává děti z dětského domova, o které se také zaměstnanci aktivně starají. První chodská stavební minimalizuje odpad a snaží se druhotně využívat tepelné zdroje.

A konečně titul Odpovědný leader 2012 si odnesl ředitel orlickoústeckého obchodního družstva Konzum Miloslav Hlavsa; o vítězi této kategorie rozhodli hlasováním čtenáři Aktuálně.cz.

„Letošní novinkou je i to, že jsme se zaměřili na téma lokálních a regionálních producentů a jejich podporu. Vyhlásili jsme ve spolupráci s ministerstvem zemědělství a programem Regionální potravina novou kategorii pro Regionálního obchodníka roku", dodává Pavlína Kalousová. V této kategorii zvítězil Konzum Ústí nad Orlicí, který pomáhá místním producentům prodávat jejich výrobky a výpěstky v regionu.

Odpovědný leader roku 2012 se jmenuje Miloslav Hlavsa a je ředitelem orlickoústeckého družstva Konzum.
Odpovědný leader roku 2012 se jmenuje Miloslav Hlavsa a je ředitelem orlickoústeckého družstva Konzum. | Foto: Martin Bouda

„Novinkou je ale například i kategorie Firma vstřícná seniorům, kterou jsme vyhlásili pod záštitou MPSV ČR při příležitosti Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012. Vítěz této kategorie, společnost Škoda Auto, má navíc se svým projektem Program Seniority velké šance i na získání ocenění v evropské soutěži vyhlašované Evropskou komisí a CSR Europe," uzavírá Pavlína Kalousová.

Přehled vítězů soutěže TOP Odpovědná firma 2012

STRATEGICKÉ KATEGORIE:

TOP ODPOVĚDNÁ VELKÁ FIRMA ROKU 2012:
1. Skanska, 2.OKD, 3. Siemens

TOP ODPOVĚDNÁ MALÁ FIRMA ROKU 2012
Cena společnosti Telefónica Czech Republic: První chodská stavební

ODPOVĚDNÝ LEADER 2012
Cena společnosti TESCO SW: Miloslav Hlavsa, ředitel družstva Konzum Ústí nad Orlicí

PROJEKTOVÉ A SPECIÁLNÍ KATEGORIE:

ODPOVĚDNÝ HOTEL A RESTAURACE 2012
Cena společnosti Plzeňský Prazdroj: Orea Wellnes Hotel Santon

REGIONÁLNÍ OBCHODNÍK ROKU
Cena Ministra zemědělství, partner Regionální potravina: Konzum, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

SPOLEČENSKY PROSPĚŠNÝ PROJEKT 2012
Cena společnosti New World Resources: firma Accenture za projekt Accenture Academy

FIRMA VSTŘÍCNÁ SENIORŮM 2012
Cena společnosti GlaxoSmithKline: Škoda Auto za Program Seniority (postoupila do celoevropské soutěže vyhlašované Evropskou komisí a CSR Europe)

PRACOVIŠTĚ BUDOUCNOSTI 2012
Cena společnosti LMC: DELL computer za projekt Propojené pracoviště

NEJANGAŽOVANĚJŠÍ ZAMĚSTNANCI 2012
Cena pojišťovny Kooperativa: společnost ČEZ; dobrovolníci a dárci z ČEZ

FIRMA A MĚSTO 2012
Cena společnosti Veolia Voda Česká republika: OKD za projekt Orlová: sídliště žije

LEADER V ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ 2012
Cena společnosti Tetra Pak Česká republika: ČSAD Havířov za implementaci ekologické dopravy

ODPOVĚDNÝ PRODUKT A MARKETING 2012
Cena společnosti Tchibo Praha: Telefónica za projekt Obsluha handicapovaných zákazníků

NEJVĚTŠÍ A NEJŠTĚDŘEJŠÍ FIREMNÍ DÁRCE 2012
Cena Fóra dárců: 
V kategorii Největší dárce 2012 zvítězila firma ČEZ a Nejštědřejší dárce 2012 je firma Johnson&Johnson

(Celkovou výsledkovou listinu, soutěžní projekty finalistů a další podrobnosti najdete na www.topodpovednafirma.cz)

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy