Za 200 korun vyhrál 947 tisíc. Nejlepší "brazilské" tikety

Za 200 korun vyhrál 947 tisíc. Nejlepší "brazilské" tikety
Opravdový mistrovský kus se povedl sázejícímu z Ostravy, který za 200 vsazených korun vyhrál u Tipsportu 947 tisíc, když trefil například překvapivé prohry evropských favoritů ve skupině D. Především trefená výhra Kostariky nad Itálií v kurzu 6,7:1 je velmi cenná. I tento tiket ukazuje, že bez štěstí to nejde. Portugalci v zápase s USA vyrovnali až v čase 90+5 a Nigérie Bosnu porazila i proto, že rozhodčí neuznal regulérní gól Edina Džeka.
Netradiční sázku proměnil v zisk přesahující sto tisíc korun sázející v jedné z pražských poboček Chance. Vybral tři muže zápasu, vsadil na ně 2624 korun, trefil je a vybral 114 800 korun.
Fortuna hlásí nejvyšší výhru jednoho člověka ve výši 2,23 milionu korun. Šlo o sázejícího, který na zápas Belgie - Rusko vsadil celkem pět tiketů (4x za 250 tisíc a jednou za sto tisíc). Belgie, jejíž výhru tipoval, vstřelila jediný gól utkání až v 88. minutě.
Foto: Reuters
Jiří Hovorka Jiří Hovorka
Aktualizováno 27. 6. 2014 15:20
Na právě probíhající fotbalové mistrovství prosázíme více jak miliardu korun, zhruba stejně jako na olympiádu v Soči a hokejové mistrovství dohromady.

Praha – Češi už na fotbalové mistrovství světa v Brazílii prosázeli takřka miliardu. Sázkové kanceláře jsou po odehraných základních skupinách spokojené.

„Registrujeme přijaté sázky v hodnotě zhruba 390 milionů korun,“ hlásí zatím nejlepší výsledek tuzemských sázkových kanceláří mluvčí Fortuny Martin Lánský. Druhý Tipsport zatím za 48 odehraných utkání nabral 350 milionů korun a Chance dalších 120 milionů.

Jen u tří největších sázkových kanceláří tedy Češi prosázeli na brazilské mistrovství zatím 860 milionů korun. Na jeden zápas mistrovství tak kanceláře vyberou od sázejících zhruba 19 milionů korun.

„Pohybujeme se v řádech desítek milionů,“ dodává za společnost Sazka Bet mluvčí Václav Friedmann. Podle něj bude objem přijatých sázek nyní klesat. „Vzhledem k tomu, že nyní již nastanou vyřazovací boje a také očekáváme úbytek klientů na našem webu z důvodu dovolených, tak neočekáváme stejnou cifru v druhé půlce turnaje,“ říká.

S úspěšností sázkařů je to jako na houpačce. „Jen v posledním týdnu jsme vypláceli pět výher přes milion korun a výher nad 100 tisíc bylo kolem 50. Nicméně výpadek Anglie, Španělska, Portugalska a Itálie poslal desítky tisíc tiketů tak říkajíc do autu,“ dodává Jiří Hadrava, mluvčí Tipsportu. Fortuna hlásí 110 výher přesahujících hranici 100 tisíc korun.

„Nejsázenějším utkáním byl duel Německo vs. Ghana s celkovými vklady téměř 15 milionů korun,“ dodává Lánský za Fortunu.

Nejlepší tiket: za 200 korun 947 tisíc

Nejúspěšnější tiket podal sázející v jedné z ostravských poboček Tipsportu. Za 200 vsazených korun vyhrál 947 tisíc, když trefil například překvapivé prohry evropských favoritů ve skupině D. Především správně tipnutá výhra Kostariky nad Itálií v kurzu 6,7:1 je velmi cenná.

I tento tiket ukazuje, že bez štěstí to nejde. Portugalci v zápase s USA vyrovnali až v čase 90+5 a Nigérie Bosnu porazila i proto, že rozhodčí neuznal regulérní gól Edina Džeka.

Nejúspěšnější tikety si prohlédnete, když rozkliknete úvodní obrázek tohoto textu.

Jako olympiáda a hokejové mistrovství dohromady

Pro osmifinálové duely, které se začnou hrát od soboty, bookmakeři Fortuny i Tipsportu odhadují stejnou osmičku postupujících. Podle nich do čtvrtfinále postoupí: Brazílie, Kolumbie, Nizozemsko, Kostarika, Francie, Argentina, Německo a Belgie.

U Fortuny dá tato osmička postupujících při sázce právě na postup kurz 12,02, u Tipsportu 11,43 a u Chance 13,08. Znamená to, že například v Chanci by vsazená stokoruna mohla, pokud by nedošlo k překvapení, vynést 1308 korun.

„Ze základních skupin na úkor velkých favoritů postoupilo hned několik podceňovaných týmů a myslím, že i v prvním kole vyřazovací části se nějaké to překvapení narodí. Brazílie je samozřejmě jasný favorit, ale Chilané dokázali vyřadit úřadující šampiony ze Španělska, a pokud dokážou eliminovat Neymara, klidně mohou Brazilce přehrát. Chile je pro mě i přes těžké osmifinále největší černý kůň mistrovství,“ uvedl například Ondřej Vích, hlavní bookmaker Fortuna.

Sázkové kanceláře mají letos skvělý rok. Na zimní olympiádu v Soči u nich Češi prosázeli 800 milionů korun, na hokejové mistrovství světa dalších 600 milionů korun. A právě probíhající fotbalové mistrovství přinese zhruba jednou tolik, co přinesly obě tyto akce dohromady.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Evropská komise navrhla první regulaci umělé inteligence, omezí rozpoznávání obličejů

Evropská komise ve středu navrhla vůbec první pravidla využívání umělé inteligence, s jejichž pomocí by chtěla omezit škodlivé dopady například sledovacích či manipulativních technologií. Zásadně regulovat chce zejména možnosti rozpoznávání obličejů, které vzbuzují obavu u ochránců soukromí. Za porušování pravidel, jimiž by exekutiva Evropské unie chtěla zavést mezinárodní standardy v této dosud neregulované oblasti, mají hrozit vysoké pokuty.

Technologické firmy, které vidí v umělé inteligenci motor budoucího růstu, se k omezování stavějí spíše skepticky. I proto se očekává, že potřebné schválení pravidel členskými státy unie a Evropským parlamentem potrvá až několik let.

Navrhované nařízení zavádí několik kategorií systémů umělé inteligence podle jejich rizikovosti. Jako nepřijatelné označuje ty, které ohrožují životy, bezpečí či práva lidí. Zakázány proto mají být v EU například systémy umožňující vládám takzvané sociální hodnocení, které běžně používá ke sledování svých občanů například Peking. Zákaz se má týkat třeba i hraček s hlasovými asistenty, které navádí děti a mladé lidi k nebezpečnému chování.

Další skupinou jsou technologie s vysokým rizikem, které budou povoleny jen při splnění přísných požadavků. Mezi ně patří třeba software třídící uchazeče o práci či o bankovní půjčku, hodnotící zkoušky ve škole nebo ověřující spolehlivost důkazů u soudu. Řadí se sem také všechny systémy biometrické identifikace včetně rozpoznávání obličejů. Jejich obecné využívání bude zcela zakázáno a sáhnout k němu budou moci úřady jen ve výjimečných případech, například při pátrání po dětech či odhalování teroristických útoků.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Senátní výbor nepodpořil novelu volebního zákona. Senátorům chybí korespondenční volba

Senátní ústavně právní výbor navzdory očekávání nepodpořil volební novelu, která má zavést nový způsob přepočtu hlasů na poslanecké mandáty. Důvodem byla snaha části senátorů začlenit do novely také korespondenční hlasování pro Čechy v cizině, což výbor názorově rozdělilo na dvě stejné poloviny. Spor o podobu novely tak bude muset vyřešit Senát jako celek v příštím týdnu.

Možnost volit poštou prosazuje horní komora dlouhodobě kvůli krajanům, kteří v rozlehlejších zemích musí kvůli výběru poslanců podniknout dlouho a nákladnou cestu na ambasády. Ve Sněmovně se ale zatím pro podporu takové změny nenašel dostatek hlasů. Platí to i pro aktuální novelu, která musí být přijata včas tak, aby se říjnové volby do Sněmovny mohly uskutečnit v plném rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy