Nejlepší sýr zastavily formality. Farmář tři dny jen úřaduje

Jan Gazdík Jan Gazdík
29. 5. 2015 14:51
Úspěšný farmář mohl získat ocenění Regionální potravina, chybějící označení na etiketě jej ale o cenu připravilo.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Krasíkov – Po letech dřiny, odříkání a stovkách výrobních experimentů dosáhly jeho sýry, tvarohy, jogurty a další mléčné pochutiny takové kvality, že si pro ně lidé jezdí z širokého okolí farmy. Třiatřicetiletý farmář Jindřich Sitta z Krasíkova na Plzeňsku se proto přihlásil do soutěže o nejlepší regionální potravinu.

"Vaše sýry, zejména ty polotvrdé, nemají mezi ostatními původními sýry z regionu konkurenci," dozvěděl se od jednoho z hodnotitelů. Vítězství v krajském kole stále více ceněné soutěžeo nejlepší regionální potravinu má pro farmáře, řezníky, uzenáře či pekaře nemalou hodnotu. Vedle práva mít na výrobcích vinětu nejlepší regionální potraviny, což u spotřebitelů vždy zabírá, jde třeba také o právo mít zdarma stánek na farmářských trzích.

Farmář Jindřich Sitta z Krasíkova na Plzeňsku
Farmář Jindřich Sitta z Krasíkova na Plzeňsku | Foto: Jan Gazdík

Sittovo farmářské štěstí trvalo ovšem jen krátce. Na etikety svého sýru Krasíkovský zlaťák totiž zapomněl vytisknout, že jde o polotvrdý sýr. Nestačilo, že etiketa obsahovala údaje o složení sýra, alergenech, váze, datu výroby či další požadované náležitosti. Porota tudíž už téměř jistého vítěze ze soutěže o nejlepší regionální potravinu vyřadila.

Šéfa poroty – úředníka ministerstva zemědělství, které soutěž podporuje – neobměkčily ani argumenty jeho spoluporotců, že v soutěži jde o kvalitu sýra, a nikoliv o správně vyplněné dokumenty či označení na etiketě.

Tři dny papíruji, zbytek týdne pracuji

Farmář Sitta bloumá po své sýrové "laboratoři", ověřuje teplotu mléka v pasterizačním kotli, podmínky zrání svých výrobků a působí, že je duchem nepřítomen. Stále nemůže uvěřit důvodům vyloučení ze soutěže, od níž si tolik sliboval. Své práci - jako snad všichni regionální malovýrobci - věnuje veškerý čas a energii.

"Už jsem v tom běhání mezi kravkami, kozami či koňmi potřeboval alespoň nějakou morální vzpruhu,... že to, zkrátka, děláme dobře. Místo ní jsem obdržel úřednický úder na solar. Projekt Regionální potravina je skvělý nápad, ale v tuto chvíli mám pocit, že v něm zvítězila byrokratická totalita,“ říká.

Sittova rodina se už několik let snaží obnovit zdevastovaný statek někdejšího JZD Krasíkov. Po rekonstrukci či opravách stále volá téměř vše, kam se podíváme. Například při opravách střech je nejvíce potřebný svářeč. Pokud si na sebe ale navlékne vše, čím má být podle předpisů vybaven, není už za dvacet minut schopen práce. "Česká schopnost přetvořit již tak dost natvrdlé směrnice Evropské unie v něco nerealizovatelného a někdy až ubíjejícího je přímo unikátní. Občas mám dojem, že my – malí a střední živnostníci – v této zemi spíše překážíme," stěžuje si frustrovaný farmář. Ekonomický systém je podle něj nastaven na firmy s tisíci zaměstnanci a stejné byrokratické požadavky jsou kladeny na drobné pekaře či farmáře. "Likviduje mě to, mnohé v tomto kraji už i zlikvidovalo," dodává Sitta.

Tři dny v týdnu jen papíruje a v noci se prý budí obavami, že zase něco špatně vyplnil nebo zapsal. Až zbytek týdne pak pracuje. A do toho se mu rodí kůzlata, která je potřeba označkovat a do tří dnů nahlásit veterinární správě, aby nepřišel o dotace. Rád by si také letos přikoupil několik koz – jen neví, zda a jak to všechno i s těmi papíry stihne. Energie má prý zatím dost, přesto ale stále častěji přemýšlí o smyslu své práce. Cítí se unaven. Někdy by přitom k povzbuzení stačila možná jen větší ochota a vstřícnost úředníků. "Co jste si to na ty své sýry nalepil za debilní etikety," počastoval ho minulý týden jeden z nich.

"Asi už do žádné soutěže o regionální potravinu nepůjdu, když o tom rozhodují papíry. Jen nevím, co je lepší: zda farmář, který zvládá akurátní papírování, anebo ten, jemuž tohle sice moc nejde, ale v jeho sklepeních zrají výtečné české sýr,“ zamýšlí se.

Správné označení? Jde i o bezpečnost

Ředitel krajské veterinární správy Richard Bílý působí jako muž se selským rozumem, ani on však s vyloučením farmáře Sitty z projektu Regionální potravina nic nezmohl.

"Sýry má špičkové. Zvláště ty polotvrdé či tvrdé, jejichž výroba je obtížná, takže ji zvládne jen machr. V porotě jsme tedy dost diskutovali, zda vyloučení není pro pana Sittu přece jen až příliš tvrdý verdikt. Nakonec jsme ale rozhodli, že výjimku – nehledě na jeho výtečné sýry – neudělíme. Nebylo by to fér vůči ostatním soutěžícím. Taková jsou pravidla. Osobně mě to dost mrzí, jinak by měl pan Sitta slušné šance tu cenu v sobotu převzít,“ vysvětluje zástupce státu.

Správné označení potravin je podle Bílého důležité i z pohledu bezpečnosti. Na sýru musí být zkrátka a dobře podle zákona napsáno, že je to sýr – a zda čerstvý, zrající, polotvrdý či tvrdý. Nestačí jen lidový název, například Sedlák. „Předpisy hovoří jasně: zákazník musí vědět, co přesně si kupuje a zda je to vůbec sýr a nejde třeba o jeho napodobeninu s příměsí rostlinné bílkoviny. Přes to zkrátka nejede vlak. Vy si možná myslíte, že jde o byrokratickou blbinu, ale není tomu tak," zdůrazňuje ředitel krajské veterinární správy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy