Spořicí účty mají novou jedničku. Projděte si aktuální přehled nejvyšších úroků

Petr Kučera Petr Kučera
3. 9. 2018 6:33
Nejvýhodnější spořicí účty jsou spíše jednookými králi mezi slepými. Zvláště když vezmeme v úvahu nedávno znovu probuzenou inflaci.

Hello bank

Hello bank
Hello bank | Foto: Hello bank

Spořicí účet Hello bank od března nabízí úrok 0,6 procenta ročně. Založit si jej lze i samostatně, tedy bez využívání jakýchkoli jiných produktů banky. Neplatí se žádné poplatky.

Úrok se vztahuje jen na částky do 300 tisíc korun, jinak však nemá žádné omezující podmínky. Částka nad 300 tisíc se neúročí vůbec.

Když tedy do Hello bank uložíte sto tisíc, získáte navíc zhruba 510 korun (po odečtení 15% daně, ale bez započtení inflace).

Stejný úrok - ale jen do výše 100 tisíc korun - nyní Hello bank nabízí i na běžném účtu. To je na trhu ojedinělé, protože až na výjimky se nyní běžné účty úročí zcela minimálně (0,01 procenta) nebo vůbec. Vyšší úrok u běžného účtu (jedno procento) nabízí jen Air Bank, podmínkou však je alespoň pět plateb její kartou za měsíc.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy