Nejlepší dřevěné stavby v Česku. Uspěla rozhledna i pavilon slonů, podívejte se

Stezka v oblacích.
Kategorie Dřevěné hřiště - malé, vítěz veřejného hlasování: Kamínkové hřiště - Město Rosice
Kategorie Dřevěné hřiště - velké, vítěz veřejného hlasování: Replika hradu Trosky v přírodním zábavním dětském areálu Šťastná země - Tomovy Parky
Kategorie Dřevěné konstrukce - návrhy, vítěz odborné poroty: Schönkirchovský palác Praha - SEMACZ
Kategorie Dřevěné konstrukce - realizace, vítěz veřejného hlasování i odborné poroty: Stezka v oblacích Dolní Morava - Taros Nova
Foto: Nadace dřevo pro život
Ekonomika Ekonomika
3. 4. 2016 14:00
Fotogalerie: Šestý ročník ankety Dřevěná stavba roku, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život, zná své vítěze. Akce se zúčastnilo 88 projektů v osmi soutěžních kategoriích. O vítězích rozhodovala odborná porota i laická veřejnost, celkem ocenily 12 soutěžních děl. Vítězové si odnesli dřevěný diplom a poukaz na 10 tisíc korun. Částka slouží na podporu činnosti soutěžícího, u hřišť ji ale musí použít na zorganizování dětského dne na vítězném hřišti.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Schodek rozpočtu vzrostl od ledna o více než 54 miliard korun

Schodek státního rozpočtu ke konci února stoupl na 86,1 miliardy korun z lednových 31,5 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovalo ministerstvo financí. Jde o nejhorší únorový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci února, tedy ještě před propuknutím pandemie, vykázal rozpočet schodek 27,4 miliardy korun. Tehdy to bylo také nejhorší únorové číslo od roku 1993.

Prohloubení deficitu je podle ministerstva financí výsledkem dopadů pandemie, což vedlo k poklesu daňových příjmů způsobenému mimo jiné snížením daní a zrušením superhrubé mzdy, změnou rozpočtového určení daní ve prospěch krajů a obcí a pokračující podporou ekonomiky.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Sarkozy musí na rok do vězení. Je vinen z korupce, rozhodl francouzský soud

Pařížský soud v pondělí uznal francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a obchodování s vlivem a uložil mu tříletý trest, z toho jeden rok nepodmíněně. Šestašedesátiletý Sarkozy je podle agentury Reuters druhým francouzským prezidentem usvědčeným z korupce v novodobé historii země.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Juška, Svoboda a Švábíková přijdou o halové ME

Tři čeští atleti přijdou o halové mistrovství Evropy, které začne ve čtvrtek v Toruni. Ze zdravotních důvodů nepojedou do Polska někdejší šampioni Petr Svoboda a Radek Juška ani tyčkařka Amálie Švábíková. Česká výprava bude mít 23 závodníků, řekl dnes novinářům při on-line tiskové konferenci reprezentační šéftrenér Jan Netscher.

Halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek z roku 2011 Svoboda, kterému zranění už v minulosti výrazně narušila kariéru, se potýká s bolavou achilovkou. Nejlepší český dálkař Juška, šampion z HME v Praze 2015, je nachlazený. "Vypadli nám dva matadoři, to je razantní oslabení výpravy," konstatoval Netscher.

Se Švábíkovou mluvil půl hodiny před tiskovkou. "Zkoušela poslední trénink a bolavá záda jí neumožní odcestovat," řekl šéftrenér.

Díky tomu bude mít v Toruni osobního trenéra čtvrtkařka Lada Vondrová, jejíž kouč Jaroslav Jón zaplní uvolněné místo po trenéru Švábkové Pavlu Beranovi.

Další zprávy