Nejlepší dřevěné stavby v Česku. Uspěla rozhledna i pavilon slonů, podívejte se

Stezka v oblacích.
Kategorie Dřevěné hřiště - malé, vítěz veřejného hlasování: Kamínkové hřiště - Město Rosice
Kategorie Dřevěné hřiště - velké, vítěz veřejného hlasování: Replika hradu Trosky v přírodním zábavním dětském areálu Šťastná země - Tomovy Parky
Kategorie Dřevěné konstrukce - návrhy, vítěz odborné poroty: Schönkirchovský palác Praha - SEMACZ
Kategorie Dřevěné konstrukce - realizace, vítěz veřejného hlasování i odborné poroty: Stezka v oblacích Dolní Morava - Taros Nova
Foto: Nadace dřevo pro život
Ekonomika Ekonomika
3. 4. 2016 14:00
Fotogalerie: Šestý ročník ankety Dřevěná stavba roku, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život, zná své vítěze. Akce se zúčastnilo 88 projektů v osmi soutěžních kategoriích. O vítězích rozhodovala odborná porota i laická veřejnost, celkem ocenily 12 soutěžních děl. Vítězové si odnesli dřevěný diplom a poukaz na 10 tisíc korun. Částka slouží na podporu činnosti soutěžícího, u hřišť ji ale musí použít na zorganizování dětského dne na vítězném hřišti.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy