Nejlepší cihlové stavby světa. Podívejte se na výsledky soutěže

Nejlepší cihlové stavby světa. Podívejte se na výsledky soutěže
Majitel a zadavatel zakázky chtěl, aby byl rozdělený na soukromý byt a kancelář. Speciálním požadavkem bylo podle architekta Davida Lorente Ibaneze zachování oblíbeného místa pro jeho matku, které je součástí terasy.
Druhou z hlavních cen a vítězství v kategorii Speciální řešení získal pasivní a energeticky úsporný Dům 2226 v rakouském městě Lustenau. V celém domě není ani jedna ventilace, klimatizace nebo vytápění. Přesto zvolený koncept dokáže uvnitř domu udržet teplotu mezi 22 až 26 stupni, od čehož se odvozuje i jeho název.
Podle architekta Deitmara Eberleho (společnost Bauschlager Eberle) není tento dům jen experimentálním prototypem, stavět se bude také v Berlíně, Curychu a Hamburku.
Vítěz kategorie obytných domů se nachází ve vietnamském městě Da Nang, autorem jsou architekti ze studia Tropical Space. Jeho název - Termití dům - vystihuje to, jak zvenku vypadá.
Foto: Wieneberger Brick Award
Ekonomika Petr Zenkner, Ekonomika
21. 5. 2016 11:58
Mezinárodní porota soutěže Wieneberger Brick Award vybrala nejlepší domy postavené z cihel. O ocenění se ucházelo 600 projektů.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy