Nový žebříček nejcennějších značek světa. Podívejte se, kdo je v první desítce

Alice Stejskalová Jan Prokeš Alice Stejskalová, Jan Prokeš
6. 6. 2017 20:10
Agentura Millward Brown vydala nový žebříček BrandZ Top 100. Hodnotu značky určuje na základě údajů o současných a očekávaných ziscích a také podle průzkumu mezi zhruba dvěma miliony klientů ze 30 zemí světa.

Úvodem

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Pozici nejhodnotnější značky obhájil Google, který podruhé za sebou porazil Apple. Vyplývá to z žebříčku BrandZ Top 100 agentury Millward Brown. Ta hodnotu značky určuje na základě údajů o současných a očekávaných ziscích a také podle průzkumu mezi zhruba dvěma miliony klientů ze 30 zemí světa.

Stovce nejhodnotnějších značek dominují technologické firmy z USA - sídlo tam má více než polovina firem ze žebříčku. V první desítce je dokonce hned devět amerických značek, nadvládu narušuje jen čínský Tencent. Evropu v celkovém žebříčku zastupuje 20 značek, nejvyšší cenu má německá technologická společnost SAP.

Nejrychleji letos rostla hodnota internetového prodejce Amazon, který se dotahuje na třetí Microsoft. Amazon posílil o 41 procent, což je nejvíce mezi stovkou nejhodnotnějších firem. Loni hodnota firmy rostla dokonce o 59 procent.

Projděte si první desítku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 56 minutami

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy