Nejbohatší lidé světa: V žebříčku Forbesu je už 6 Čechů

Ekonomika Ekonomika
3. 3. 2014 14:00
Ne letošním seznamu Forbesu přibyli Radovan Vítek a Pavel Tykač
Bill Gates.
Bill Gates. | Foto: Reuters

New York - Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates se po čtyřleté odmlce znovu stal nejbohatším člověkem světa. V žebříčku dolarových miliardářů vydávaném časopisem Forbes předstihl mexického miliardáře Carlose Slima.

Česko má v seznamu, který se letos rozrostl o 268 nových jmen, šestinásobné zastoupení. K Petru Kellnerovi, Andreji Babišovi, Karlu Komárkovi a Zdeňku Bakalovi nově přibyli Radovan Vítek a Pavel Tykač.

Bill Gates si loni polepšil o devět miliard dolarů. Jeho majetek je podle Forbesu 76 miliard dolarů. Gates vládl pořadí v patnácti z posledních dvaceti let.

Mezi Čechy dopadl podle očekávání nejlépe Petr Kellner, vůdčí osoba skupiny PPF. Jeho majetek činí jedenáct miliard dolarů. Majetek ministra financí Andreje Babiše - druhého v českém minižebříčku - Forbes odhadl na 2,4 miliardy dolarů.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy