Nejbohatší lidé světa: V žebříčku Forbesu je už 6 Čechů

Ekonomika Ekonomika
3. 3. 2014 14:00
Ne letošním seznamu Forbesu přibyli Radovan Vítek a Pavel Tykač
Bill Gates.
Bill Gates. | Foto: Reuters

New York - Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates se po čtyřleté odmlce znovu stal nejbohatším člověkem světa. V žebříčku dolarových miliardářů vydávaném časopisem Forbes předstihl mexického miliardáře Carlose Slima.

Česko má v seznamu, který se letos rozrostl o 268 nových jmen, šestinásobné zastoupení. K Petru Kellnerovi, Andreji Babišovi, Karlu Komárkovi a Zdeňku Bakalovi nově přibyli Radovan Vítek a Pavel Tykač.

Bill Gates si loni polepšil o devět miliard dolarů. Jeho majetek je podle Forbesu 76 miliard dolarů. Gates vládl pořadí v patnácti z posledních dvaceti let.

Mezi Čechy dopadl podle očekávání nejlépe Petr Kellner, vůdčí osoba skupiny PPF. Jeho majetek činí jedenáct miliard dolarů. Majetek ministra financí Andreje Babiše - druhého v českém minižebříčku - Forbes odhadl na 2,4 miliardy dolarů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Senát zvolí nového šéfa Úřadu pro ochranu osobních údajů, Janů nechce funkci obhajovat

Senátoři budou za dva týdny volit nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Dosavadní šéfka Ivana Janů už nebude funkci obhajovat. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny (LN). Kandidáty jsou podle listu bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Kauckého prosazuje ODS, podpořit by ho měli také senátoři za KDU-ČSL, uvedl deník. Prokeše nominoval senátor Michael Canov zvolený za Starosty za Liberecký kraj.

Nezávislý správní úřad dohlížející na ochranu osobních údajů vznikl před 20 lety. Má za úkol především bránit zneužívání osobních dat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy