Mapa: Tady si za volantem dávejte pozor. Místa, kde dochází k nejhorším nehodám v ČR

Ondřej Neufus Iva Špačková Tomáš Kunc Ondřej Neufus, Iva Špačková, Tomáš Kunc
Aktualizováno 24. 6. 2018 16:55
Žebříček pojišťovny Allianz ukazuje místa, kde dochází k nejvážnějším nehodám na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích první třídy.

Olomoucký a Pardubický kraj i Vysočina - to jsou regiony, v nichž Policie ČR loni zaznamenala největší počet vážných nehod. Nejnebezpečnějším místem se stala Olomoucká ulice v městě Hranice, kde došlo ke čtyřem nehodám, z toho dvěma vážným. Podívejte se přesně na místa, na kterých si musí řidiči dávat největší pozor. Seznam nejnebezpečnějších úseků sestavuje pojišťovna Allianz na základě databáze dopravních nehod evidovaných Policií ČR. Žebříček upozorňuje už sedmým rokem na místa, kde dochází k nejvážnějším nehodám na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích I. třídy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy