Nebezpečné plavky pro děti. Bikiny se šňůrkami kolem krku musí zmizet z trhu

Ekonomika Ekonomika
24. 5. 2019 10:39
Česká obchodní inspekce (ČOI) odhalila na trhu dětské bikiny značky For You, které nesplňují bezpečnostní požadavky kvůli šňůrkám s volnými konci na horním dílu plavek. Ty mohou dítě při běžných aktivitách ohrozit. Prodejce musí výrobek stáhnout a umožnit spotřebitelům jejich vrácení. Inspekce to v pátek uvedla ve své tiskové zprávě.
Dívčí plavky nespňují bezpečnostní požadavky.
Dívčí plavky nespňují bezpečnostní požadavky. | Foto: ČOI

Žluté bikiny s potiskem opiček a barevných puntíků ve velikosti 122 mají zavazování za krkem a na zádech. Šňůrky jsou zhotoveny ze stejného elastického materiálu jako plavky.

"Oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno nebo dodáváno se šňůrami na stažení nebo funkčními šňůrami v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku," upozorňuje tiskový mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. "Oblečení se šňůrou kolem krku musí být zhotoveno bez volných konců v oblasti krku a hrdla. Při hrách a běžném chování hrozí dětem riziko zachycení za funkční šňůry například za části tobogánů či jiných herních prvků obvyklých na hřištích a koupalištích," dodává mluvčí.

Inspekce nařídila prodejci okamžité stažení dětských plavek z trhu a jejich zpětné převzetí od spotřebitelů, kteří výrobek v kontrolované provozovně prokazatelně koupili.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Nemocnici Královské Vinohrady nově povede dermatolog Arenberger

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze byl jmenován dermatolog Petr Arenberger, uvedla Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky. Dosavadní ředitel Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy