Nadace OKD letos rozdělí 60 milionů korun

Petr Jemelka Petr Jemelka
16. 2. 2011 9:41
Na podporu chráněných dílen Nadace OKD vyčlenila deset milionů korun

Ostrava - Nadace Ostravsko-karvinských dolů (OKD) letos rozdělí mezi neziskové organizace a obce finanční pomoc ve výši 60 milionů korun.

Největší šanci na grant budou mít podle vedení nadace autoři projektů chráněných dílen a dalších iniciativ, jejichž cílem je integrovat do pracovního trhu hendikepované.

"Důležitým příjmem každé chráněné dílny je příspěvek z úřadu práce, ten se však bude letos v souvislosti se škrty ve státním rozpočtu snižovat. Chceme proto dílnám pomoci udržet pracovní místa pro hendikepované a třeba i nějaká nová vytvořit," vysvětlil ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Na projekty zaměřené na zapojování znevýhodněných do pracovního procesu OKD vyčlenila deset milionů korun.

O tom, že integrace hendikepovaných vázne, svědčí i statistiky nezaměstnanosti. V roce 2010 bylo jen v Moravskoslezském kraji bez práce přes 10 tisíc zdravotně postižených, což je téměř 13 procent všech nezaměstnaných v regionu.

Největší objem peněz chce Nadace OKD investovat do integrace hendikepovaných
Největší objem peněz chce Nadace OKD investovat do integrace hendikepovaných | Foto: Nadace OKD

Kromě chráněných dílen chce nadace podpořit také další organizace, jež zajišťují pracovní integraci hendikepovaných. Jde například o podporu mladých lidí, kteří bez pracovních návyků opouštějí dětské domovy.

Získat podporu Nadace OKD však mohou i projekty zaměřené na rozvoj kultury a regionálních tradic, volnočasových aktivit nebo obnovu životního prostředí.

Zhruba osmdesát procent finančních prostředků by přitom mělo zůstat v Moravskoslezském kraji.

Žádosti o grant je možné podávat od 25. března. Podrobnější informace naleznou případní zájemci na webu Nadace OKD.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy