Nad Českem letos létalo rekordní množství letadel, nejsilnější provoz byl v červenci

Ekonomika Ekonomika
24. 11. 2016 10:15
Letošní léto přineslo dosud nejsilnější provoz ve vzdušném prostoru České republiky. Státní podnik Řízení letového provozu zaznamenal 489 206 pohybů, což představuje nejvyšší provozní výkon v dosavadní historii podniku a meziroční nárůst provozu o šest procent. Provoz byl tradičně nejsilnější v červenci, kdy denní průměr dosáhl 2 852 letů. Největším zákazníkem podniku je i nadále Lufthansa, následuje společnost Emirates a Turkish Airlines. „S ohledem na dosavadní trendy lze předpokládat, že celkový provoz v českém vzdušném prostoru za celý letošní rok dosáhne hranice 810 000 pohybů,“ říká mluvčí státního podniku Richard Klíma. Loni to bylo více než 780 000 letadel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Libor Fojtík
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR | Foto: Řízení letového provozu
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR podle měsíců
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR podle měsíců | Foto: Řízení letového provozu
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 2 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy