Nad Českem letos létalo rekordní množství letadel, nejsilnější provoz byl v červenci

Ekonomika Ekonomika
24. 11. 2016 10:15
Letošní léto přineslo dosud nejsilnější provoz ve vzdušném prostoru České republiky. Státní podnik Řízení letového provozu zaznamenal 489 206 pohybů, což představuje nejvyšší provozní výkon v dosavadní historii podniku a meziroční nárůst provozu o šest procent. Provoz byl tradičně nejsilnější v červenci, kdy denní průměr dosáhl 2 852 letů. Největším zákazníkem podniku je i nadále Lufthansa, následuje společnost Emirates a Turkish Airlines. „S ohledem na dosavadní trendy lze předpokládat, že celkový provoz v českém vzdušném prostoru za celý letošní rok dosáhne hranice 810 000 pohybů,“ říká mluvčí státního podniku Richard Klíma. Loni to bylo více než 780 000 letadel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Libor Fojtík
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR | Foto: Řízení letového provozu
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR podle měsíců
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR podle měsíců | Foto: Řízení letového provozu
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy