Nad Českem letos létalo rekordní množství letadel, nejsilnější provoz byl v červenci

Ekonomika Ekonomika
24. 11. 2016 10:15
Letošní léto přineslo dosud nejsilnější provoz ve vzdušném prostoru České republiky. Státní podnik Řízení letového provozu zaznamenal 489 206 pohybů, což představuje nejvyšší provozní výkon v dosavadní historii podniku a meziroční nárůst provozu o šest procent. Provoz byl tradičně nejsilnější v červenci, kdy denní průměr dosáhl 2 852 letů. Největším zákazníkem podniku je i nadále Lufthansa, následuje společnost Emirates a Turkish Airlines. „S ohledem na dosavadní trendy lze předpokládat, že celkový provoz v českém vzdušném prostoru za celý letošní rok dosáhne hranice 810 000 pohybů,“ říká mluvčí státního podniku Richard Klíma. Loni to bylo více než 780 000 letadel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Libor Fojtík
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR | Foto: Řízení letového provozu
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR podle měsíců
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR podle měsíců | Foto: Řízení letového provozu
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 5 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy