Nad Českem letos létalo rekordní množství letadel, nejsilnější provoz byl v červenci

Ekonomika Ekonomika
24. 11. 2016 10:15
Letošní léto přineslo dosud nejsilnější provoz ve vzdušném prostoru České republiky. Státní podnik Řízení letového provozu zaznamenal 489 206 pohybů, což představuje nejvyšší provozní výkon v dosavadní historii podniku a meziroční nárůst provozu o šest procent. Provoz byl tradičně nejsilnější v červenci, kdy denní průměr dosáhl 2 852 letů. Největším zákazníkem podniku je i nadále Lufthansa, následuje společnost Emirates a Turkish Airlines. „S ohledem na dosavadní trendy lze předpokládat, že celkový provoz v českém vzdušném prostoru za celý letošní rok dosáhne hranice 810 000 pohybů,“ říká mluvčí státního podniku Richard Klíma. Loni to bylo více než 780 000 letadel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Libor Fojtík
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR | Foto: Řízení letového provozu
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR podle měsíců
Vývoj letového provozu ve vzdušném prostoru ČR podle měsíců | Foto: Řízení letového provozu
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy