Na Zemi živitelku přišlo nejvíce lidí od roku 2005. Lákala na zážitky, odbornost i jídlo

ČTK ČTK
29. 8. 2017 22:15
Za příčinu vysoké návštěvnosti považují organizátoři nový koncept i marketing. Vedení Výstaviště by si v následujících letech přálo zrekonstruovat a rozšířit areál, počítá i s přestavbou některých pavilonů.
Výstava Země živitelka představila stovky pěstitelů, chovatelů a výrobců zemědělské techniky. Na akci dorazili prezidenti nebo i hokejová legenda. | Video: Michal Šenk

České Budějovice - Agrosalon Země živitelka, který v úterý skončil na českobudějovickém Výstavišti, přilákal 109 278 lidí. Je to nejvíce od roku 2005, uvedl obchodní ředitel Výstaviště Václav Polan. Loni dorazilo na agrosalon asi 90 000 lidí.

Za příčiny vysoké návštěvnosti považuje Polan nový koncept výstavy i nový marketing. "Zaměřili jsme se víc na zážitkové zemědělství, na děti, víc na odbornost, zlepšili jsme stravování. Každý jednotlivý krok ukázal, že to byl krok správný. Umístění tak jak má být, obrovský kombajn, dlouhá řada zemědělské techniky, vedle malý zemědělský koutek dětí, to se změnilo hodně," řekl Polan.

Vedení Výstaviště by si v následujících letech přálo zrekonstruovat a rozšířit za "vyšší" stovky milionů areál, počítá s přestavbou některých pavilonů. Polan řekl, že již příští rok se zvětší výstavní plocha.

Letošní 44. ročník největší zemědělské výstavy v ČR představilo od 24. srpna novinky ze světa kombajnů, traktorů, potravinářství i myslivosti 550 vystavovatelů, o 40 více než loni. Na některých strojích se během agrosalonu objevily cedule s nápisem Prodáno.

Zahájení se tradičně zúčastnil prezident Miloš Zeman, jeho předchůdce Václav Klaus nebo ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). O svém vztahu k myslivosti mluvil na agrosalonu i bývalý hokejista Dominik Hašek.

Policie nemusela při agrosalonu řešit nic důležitého. "To, že se někdo ztratí, a pak se najde, je klasika," řekl policejní mluvčí Milan Bajcura s tím, že kapesní krádeže již před několika lety vymizely i proto, že sem přestaly jezdit organizované skupiny zlodějů.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy