Na novou octavii se čeká až 15 týdnů, zaměstnanci ale další směny nechtějí

ČTK ČTK
10. 9. 2015 10:18
Octavia je již dva roky nejprodávanějším vozem firmy i v České republice. Firma původně po zaměstnancích požadovala docházku do zaměstnání v sobotu dopoledne, několik takových směn ale odbory odmítly. V současné době se pracovníci této směny obávat nemusí, do budoucna ale bude podle předsedy odborářů Jaroslava Povšíka nutné najít kompromis.
Škoda Octavia
Škoda Octavia | Foto: Škoda Auto

Mladá Boleslav - Na novou Škodu Octavii se čeká až 15 týdnů, zaměstnanci Škody Auto ale odmítají další směny. Odbory to odůvodňují zachováním zdraví a pohody zaměstnanců.

Octavia je na trhu dva roky a je nejprodávanějším vozem firmy i v České republice. Firma požadovala po zaměstnancích, aby chodili do práce i v sobotu dopoledne, několik takových směn odbory odmítly v létě a nyní dvě v září. Uvádí to dnešní vydání týdeníku odborů Škodovácký odborář.

Podle letošních údajů se do srpna prodalo v ČR z nových aut nejvíce octavií, a to téměř 16 000 vozů. Loni jich automobilka prodala 389 300, podle dosavadních údajů by jich letos mohlo být ještě více.

Předseda odborů Jaroslav Povšík v týdeníku uvedl, že se ve výrobě octavií zatím zaměstnanci sobotního provozu obávat nemusejí, ale do budoucna bude třeba najít nějaký kompromis. Jednou z možností je zavedení vícesměnných modelů, které by znamenaly zvýšení počtu zaměstnanců a výrobu po celou sobotu, zaměstnanci by podle týdeníku ale přišli o volné víkendy.

Předseda představenstva Škody odpovědný za výrobu Michael Oeljeklaus týdeníku řekl, že dříve než se začne s odbory bavit o vícesměnných systémech, mělo by se začít úvahami o dobrovolných směnách navíc, kterými by firma pokryla požadavky zákazníků.

Škoda Auto loni zvýšila zisk o 46 procent na 665 milionů eur, tedy na 18,4 miliardy korun. Zákazníkům dodala rekordní počet 1,037 milionu vozů, což je meziroční nárůst téměř 13 procent.

 

Právě se děje

Další zprávy