Policie: Muž krátil daně u tabáku. Stát přišel o 145 milionů

ČTK ČTK
21. 8. 2015 10:46
Policie nyní končí vyšetřování a navrhuje státnímu zastupitelství podat ve věci obžalobu. Muži hrozí až deset let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Hradec Králové - Dvaašedesátiletý Polák obviněný ze zkrácení daně při dovozu tabákových listů způsobil škodu téměř za 145 milionů korun, původní odhad škody byl 84,5 milionu korun.

Policie nyní končí vyšetřování a navrhuje státnímu zastupitelství podat ve věci obžalobu. Muži v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení, řekla dnes mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Podle policie muž dovážel do ČR tabákové listy v krabicích o váze 100 až 200 kilogramů, zde je přeložil do igelitových pytlů a distribuoval do desítek prodejen po celé České republice. V nich pak byly rozřezávány na jemné proužky.

"Pro tyto účely byly prodejny vybaveny speciálními řezačkami na tabák. Dodavatel nabízel k prodeji tabákový výrobek s názvem tabákové listy, u něhož nebyl schopen prokázat zdanění," uvedla mluvčí.

Policie na vyšetřování kauzy s krycím názvem List spolupracovala v rámci týmu Kobra v Královéhradeckém kraji s Finanční a Celní správou.

Mluvčí policie uvedla, že obviněný muž byl na začátku vyšetřování umístěný ve vazební věznici. "V současné době je již stíhán na svobodě, s policií spolupracuje a účastní se všech potřebných procesních úkonů," uvedla Ježková.

 

Právě se děje

před 2 minutami

V německém Rot am See se střílí, podle médií zemřelo šest lidí

Z německého města Rot am See je hlášena střelba, při které podle magazínu Focus zahynulo šest lidí. Policie podle agentury DPA zadržela jednoho podezřelého.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy