Musk prodal plamenomety za 200 milionů. Nechtěl jsem, aby je lidé kupovali, tvrdí

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
7. 9. 2018 20:47
Elon Musk díky prodeji plamenometů po internetu vydělal 10 milionů dolarů. Nyní tvrdí, že se snažil lidem zabránit, aby výrobek kupovali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: www.boringcompany.com

Sacramento - Podnikatel a miliardář Elon Musk lituje, že si lidé kupovali plamenomety od jeho firmy The Boring Company. Šéf Tesly prodejem 20 tisíců zbraní vydělal 10 milionů dolarů (zhruba 220 milionů korun). Ve čtvrtečním rozhovoru s Joem Roganem podle webu Business insider řekl, že toho lituje.

"Říkal jsem, nekupujte to. Je to nebezpečné, je to špatné. Lidé je i přesto kupovali. Nedokázal jsem je zastavit," popisoval prodej plamenometů Musk v rozhovoru.

Musk plamenomet, který označoval jako "nejbezpečnější na světě", prodával za 500 dolarů (11 tisíc korun) i s hasicím přístrojem jako bonus. Miliardář poté opravdu na Twitter napsal, ať lidé plamenomet nekupují. "Tedy, pokud nemáte rádi zábavu", dodal na sociální síti.

Musk takto získával peníze pro firmu již dříve, když prodával na webu společnosti limitovanou edici kšiltovek, která mu přinesla milion dolarů a rozprodala ze za dva měsíce. Plamenomety fanoušci vykoupili za čtyři dny.

Elon Musk na záběru z natáčení podcastu.
Elon Musk na záběru z natáčení podcastu. | Foto: Youtube.com/PowerfulJRE

Vydělané peníze chce firma použít k hloubení tunelů. Ve finále by měly tunely fungovat tak, že do nich auto sjede výtahem, a pak se bude pohybovat na magnetické platformě rychlostí až 200 kilometrů za hodinu.

Známý podnikatel si během rozhovoru s Joem Roganem potáhl z marihuanové cigarety. "Myslím, že jsem to jednou zkusil," smál se v pořadu Musk a zeptal se moderátora, zda je to v Kalifornii legální. Ten mu po pravdě řekl, že ano. Moderátora, který je zastáncem legalizace marihuany, mohou lidé znát z pořadu Faktor strachu, který uváděl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy