Mobilní aplikaci WhatsApp postihl rozsáhlý výpadek, už ale opět funguje

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 11. 2017 21:18
Mobilní komunikační aplikaci WhatsApp ve čtvrtek večer postihly rozsáhlé výpadky. Problém zaznamenali uživatelé v Evropě, na východním pobřeží USA, v Jižní Americe a Indii, uvedly agentury Reuters a DPA. Podle serveru downdetector.com byla nejhorší situace v severní Evropě a v Brazílii. Firma podle svého prohlášení problém záhy odstranila, prý trval méně než hodinu. Aplikaci pro bezplatné zasílání zpráv přes chytré telefony, která patří americké společnosti Facebook, používá podle agentury Reuters více než miliarda lidí na celém světě. V mnoha zemích jde o důležitý nástroj pro běžnou i obchodní komunikaci.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 31 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

před 1 hodinou

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy