Mobil.cz má přes 100 tisíc zákazníků, je druhý na trhu

ČTK ČTK
12. 2. 2014 16:58
Jedničkou je Blesk Mobil, který má přes 300 tisíc klientů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Virtuální mobilní operátor Mobil.cz získal za osm měsíců od vstupu na trh více než 100 tisíc zákazníků. Po konkurenčním Blesk Mobilu jde zřejmě o druhého největšího virtuálního operátora v Česku. Vyplývá to z informací společnosti.

Mobil.cz působí jako takzvaný značkový přeprodejce služeb mobilního operátora T-Mobile. Jako první na trhu loni v květnu začal nabízet připojení k internetu bez poplatku.

"Za úspěchem Mobil.cz stojí stále jedinečná nabídka internetu zdarma kombinovaná s dostupností našeho startovacího balíčku, který koupíte prakticky v každé trafice," uvedl Jaroslav Kábele z vydavatelství Mafra, které operátora provozuje.

Konkurenční Blesk Mobil nedávno oznámil překonání hranice 300 tisíc zákazníků. Ke stotisícové hranici se zřejmě blíží i Tesco Mobile, kterému by tak mělo patřit třetí místo.

Na českém trhu je více než 50 virtuálních mobilních operátorů, kteří mají dohromady zhruba pět procent tuzemského mobilního trhu. Tři provozovatelé mobilních sítí, kteří jim poskytují infrastrukturu, mají dohromady 14 milionů zákazníků. Noví virtuální operátoři stále vznikají. Ve čtvrtek má rozjezd dalšího oznámit Sazka, chce jej kombinovat s loterijní hrou.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 6 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy