Mediaguru: Prodej časopisů v Česku meziročně klesl

ČTK ČTK
29. 3. 2013 20:40
Nejvíce se pokles prodejů projevil u měsíčníků. Nejprodávanějším týdeníkem je Rytmus života

Praha - Prodej časopisů loni meziročně klesl ve všech typech titulů, nejvíce u měsíčníků. Nejprodávanějším týdeníkem zůstal Rytmus života, nejprodávanějším čtrnáctideníkem byl televizní magazín TV Max a nejprodávanějším měsíčníkem Svět ženy Pošli recept!.

V pátek to uvedl server Mediaguru s odvoláním na údaje kanceláře ověřování nákladu tisku ABC ČR. Skokanem roku je čtrnáctideník 100+1 se 113procentním meziročním nárůstem prodeje.

U týdeníků meziročně klesl prodaný náklad o desetinu, u čtrnáctideníků o sedm procent a u měsíčníků o 14 procent.

Průměrný náklad nejprodávanějšího týdeníku Rytmus života z vydavatelství Bauer Media byl 226 066 kusů. To představuje meziroční pokles o devět procent.

V kategorii týdeníků se ve druhé polovině roku začal prosazovat nový týdeník Sedmička vydavatelství Empresa Media. Jeho prodaný náklad ke konci roku přesáhl 190 tisíc kusů, což by ho řadilo na třetí místo.

Nejprodávanější čtrnáctideník TV Max, také vydávaný společností Bauer Media, měl průměrný náklad 308 283, což představuje pokles o 11,2 procenta.

Kategorie čtrnáctideníků je doménou televizních časopisů, které obsadily první čtyři místa. Během roku navíc přibyl nový titul TV expres.

Průměrný náklad nejprodávanějšího měsíčníku Svět ženy Pošli recept! z dílny vydavatelství Burda Praha dosáhl 254 509 kusů, což je ale 30procentní meziroční pokles. Měsíčníkům dominují tituly pro ženy, které obsadily prvních pět míst.

Ochrannou známku tradičního titulu 100+1 získalo loni vydavatelství Extra Publishing, kterému se podařilo titul po určité odmlce, kdy nevycházel, znovu nastartovat. Průměrný náklad časopisu loni činil 35 612 kusů, uvedl server Mediaguru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy