McDonald's ztrácí zákazníky. Výrazně mu klesl zisk i tržby

ČTK ČTK
23. 7. 2015 15:40
Vedení řetězce rychlého občerstvení věří, že výsledky v druhé půli roku vylepší nová nabídka i oživení v Číně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Řetězci restaurací s rychlým občerstvením McDonald's klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 13 procent na 1,2 miliardy amerických dolarů (29,6 miliardy korun). Důvodem byl pokles prodeje, protože do restaurací firmy chodí na jídlo stále méně zákazníků.

Celkové příjmy se snížily o deset procent na 6,5 miliardy dolarů. Tržby v provozovnách otevřených nejméně rok klesly o 0,7 procenta.

V samotných USA se srovnatelné tržby snížily o dvě procenta. V regionu, který zahrnuje Asii, Blízký východ a Afriku, klesly o 4,5 procenta. V Evropě však díky Německu a Británii stouply o 1,2 procenta.

McDonald's prospíval dokonce i v době recese, kdy se mu podařilo lákat na svou levnou nabídku za dolar. V posledních letech však bojuje s poklesem kvůli měnícím se chuťovým prioritám zákazníků a silné konkurenci.

Firma připustila, že si část problémů vytvořila sama kvůli komplikované nabídce a zpožděné reakci na změny preferencí zákazníků. Nyní se snaží zlepšit své tržby některými změnami, jako nabídkou snídaní po celý den, uzpůsobení nabídky regionálním chutím a speciální nabídkou na vytvoření hamburgeru podle přání.

McDonald's doufá, že nové nabídky se začnou vyplácet již ve třetím čtvrtletí a srovnatelné tržby poprvé po čtyřech čtvrtletích poklesu vzrostou. Pomoci má také očekávané oživení v Číně, napsala agentura Reuters.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

Další zprávy