Mall zcela ovládne velký e-shop CZC. Zakladatel Matějka už vlastní pouze dluhopisy

Ekonomika bus, Ekonomika
20. 2. 2017 16:15
E-shop CZC.cz definitivně ovládla skupina Mall Group řízená Jakubem Havrlantem. Od zakladatele CZC.cz Josefa Matějky koupila 65procentní podíl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CZC.cz

Praha - Skupina Mall Group plně ovládla internetový obchod CZC.cz, který nabízí počítače a další elektroniku. Mall odkoupil 65procentní podíl v CZC.cz od jeho zakladatele Josefa Matějky. O transakci informoval zpravodajský server E15.

Zhruba třetinu v CZC držela Mall Group, kterou řídí Jakub Havrlant, již od roku 2015. Dohodu ohledně zbývajícího podílu potvrdil ředitel divize spotřební elektroniky a IT ve skupině Mall Group Tomáš Pilský.

"Mezi všemi značkami v rodině zastává CZC.cz roli specialisty na IT a elektroniku, na kterou se budeme soustředit i nadále," uvedl Pilský pro server E15. Zakladatel CZC Matějka nadále drží firemní dluhopisy.

E-shop CZC.cz, jehož tržby se pohybují kolem tří miliard korun, plánuje podle serveru další růst. Zisk podle zatím posledních údajů předloni klesl na 3,6 milionu korun z předchozích 18,6 milionu.

Mall.cz loni koupila investiční skupina Rockaway Capital. Spolu se srovnávačem cen Heureka.cz za něj dala více než 200 milionů eur (5,4 miliardy korun). Obchod financovali miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investiční skupina PPF.

Rockaway v létě sloučila některé své internetové obchody do skupiny Mall Group, kromě Mall.cz jsou v ní specializované obchody CZC.cz, Vivantis, Proděti, BigBrands, Kolonial, Bux, Sporty a Rozbaleno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy