Foto: Luxus za sto milionů má nového majitele. Podívejte se na nejdražší byty v Česku

Byt, který se nachází jen pár minut chůze od Staroměstského náměstí, má rozlohu 370 metrů čtverečních.
Novorenesanční budova v Jilské ulici číslo 2 je více než sto let stará. Přesto se právě v ní nacházejí jedny z vůbec nejdražších bytů na území Česka. Společnosti Coast Capital Partners, která kupuje staré budovy v centru metropole a vytváří v nich luxusní bydlení, se nyní na zmíněné adrese podařilo prodat byt o rozloze 370 metrů čtverečních za 105 milionů korun. V něm kdysi bydlela rodina spisovatele Maxe Broda, který se zasadil o publikování děl Franze Kafky.
"Byt Max Brod od nás zakoupil český kupec, který má vzhledem ke své mezinárodní zkušenosti s luxusními nemovitostmi, velmi náročné požadavky nejen na velikost prostor a kvalitu designu, ale například i dokončovací stavební práce," říká spolumajitel Coast Capital Partners Daniel Aalsvel.
Přestože se může zdát, že prodávat byty v hrubé stavbě, je pro developera výhodnější a jednodušší ze stavebního hlediska, podle Aalsvela je tomu v případě zmíněného modelu shall and core přesně naopak. Jelikož si budoucí majitel může v rámci hrubé stavby určit, kam umístí koupelnu, kuchyň či například bazén, musí developer byt připravit doslova na všechno.
Součástí bytu s názvem Max Brod je domácí vinotéka a soukromé lázně. Byt má 3,5 metru vysoké stropy a součástí jsou dvě podzemní parkovací místa. Nachází se v předposledním patře neorenesančního domu, který v roce 1889 navrhl významný rakouský architekt Antonin Wiehl ve spolupráci se známým českým malířem Mikolášem Alšem.
Foto: Coast Capital Partners
Adam Váchal Adam Váchal
22. 3. 2017 19:40
Více než 280 tisíc korun za metr čtvereční zaplatil nový majitel bytu v Jilské ulici, ve kterém bydlela rodina spisovatele Maxe Broda, který se zasadil o publikování děl Franze Kafky. Byt, který se nachází jen pár minut chůze od Staroměstského náměstí, má rozlohu 370 metrů čtverečních. Projděte si ho ve fotogalerii, kde najdete i další nejdražší byty.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy