Foto: Luxus za sto milionů má nového majitele. Podívejte se na nejdražší byty v Česku

Byt, který se nachází jen pár minut chůze od Staroměstského náměstí, má rozlohu 370 metrů čtverečních.
Novorenesanční budova v Jilské ulici číslo 2 je více než sto let stará. Přesto se právě v ní nacházejí jedny z vůbec nejdražších bytů na území Česka. Společnosti Coast Capital Partners, která kupuje staré budovy v centru metropole a vytváří v nich luxusní bydlení, se nyní na zmíněné adrese podařilo prodat byt o rozloze 370 metrů čtverečních za 105 milionů korun. V něm kdysi bydlela rodina spisovatele Maxe Broda, který se zasadil o publikování děl Franze Kafky.
"Byt Max Brod od nás zakoupil český kupec, který má vzhledem ke své mezinárodní zkušenosti s luxusními nemovitostmi, velmi náročné požadavky nejen na velikost prostor a kvalitu designu, ale například i dokončovací stavební práce," říká spolumajitel Coast Capital Partners Daniel Aalsvel.
Přestože se může zdát, že prodávat byty v hrubé stavbě, je pro developera výhodnější a jednodušší ze stavebního hlediska, podle Aalsvela je tomu v případě zmíněného modelu shall and core přesně naopak. Jelikož si budoucí majitel může v rámci hrubé stavby určit, kam umístí koupelnu, kuchyň či například bazén, musí developer byt připravit doslova na všechno.
Součástí bytu s názvem Max Brod je domácí vinotéka a soukromé lázně. Byt má 3,5 metru vysoké stropy a součástí jsou dvě podzemní parkovací místa. Nachází se v předposledním patře neorenesančního domu, který v roce 1889 navrhl významný rakouský architekt Antonin Wiehl ve spolupráci se známým českým malířem Mikolášem Alšem.
Foto: Coast Capital Partners
Adam Váchal Adam Váchal
22. 3. 2017 19:40
Více než 280 tisíc korun za metr čtvereční zaplatil nový majitel bytu v Jilské ulici, ve kterém bydlela rodina spisovatele Maxe Broda, který se zasadil o publikování děl Franze Kafky. Byt, který se nachází jen pár minut chůze od Staroměstského náměstí, má rozlohu 370 metrů čtverečních. Projděte si ho ve fotogalerii, kde najdete i další nejdražší byty.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy