reklama
 
 

Lidl v Česku hlásí rekordní zisk, v tržbách už dohnal Tesco

Aktualizováno 1. 3. 2018 16:28
Prodejny Lidl procházejí v posledních letech modernizací. Největší proměnou prošlo 22 prodejen, které byly přestavěny podle konceptu nové generace.

Praha - Diskonty Lidl vykázaly v Česku ve finančním roce 2016/2017 rekordní zisk před zdaněním 4,1 miliardy korun, meziročně o dvě procenta víc. Tržby společnosti stouply o 14 procent na 43,7 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy Lidlu.

Německý diskont, který vstoupil na český trh v roce 2003 jako poslední z velkých řetězců, tak v tržbách dohnal konkurenční Tesco.

"Společnost předpokládá v následujícím období rozvoj obchodních aktivit přibližně stejným tempem jako v předcházejícím období," uvedla firma ve zprávě. Lidl minulý týden oznámil, že do tří let chce přijmout 2000 lidí.

Diskonty zvýšily od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28 000 korun, v Praze a okolí na více než 29 000 korun. Stejným tempem se zvýšily platy současných zaměstnanců.

Prodejny Lidl procházejí v posledních letech modernizací. Z celkového počtu 236 prodejen jí prošlo již 164 z nich. Největší proměnou prošlo 22 prodejen, které byly přestavěny podle konceptu nové generace. Na místě původní budovy tak vyrostly nové dvoupatrové prodejny využívající moderní technologie.

"Celkem v první polovině roku plánujeme postavit pět prodejen nové generace. Kromě toho počítáme i s výstavbou několika úplně nových prodejen," uvedla mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Diskont má v Česku 236 prodejen. Asi 80 procent sortimentu prodává pod privátní značkou. Loni v Česku spustil e-shop s nepotravinářským zbožím.

Řetězec nyní patří mezi největší tuzemské obchodníky spolu s firmami Tesco, Kaufland, Ahold a Penny Market. Lidl s Kauflandem patří do německé maloobchodní skupiny Schwarz.

autoři: ČTK, Ekonomika | 1. 3. 2018 16:18

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama