reklama
 
 

Letiště Praha má nové stání pro velká letadla. Odbavení na dálkových letech zrychlí

13. 9. 2018
Čekárna pro 430 lidí zrychlí odbavení při dálkových letech. Stání vzniklo přestavbou dvou starších letadlových stání a čekáren a vyšlo na 158 milionů.

Praha - Pražské letiště má nové stání pro velká letadla. Investice za 158 milionů korun by měla navýšit odbavovací kapacity letiště a zrychlit odbavení na dálkových linkách. Letiště Praha to dnes oznámilo v tiskové zprávě. Nová odletová čekárna má kapacitu 430 lidí.

"Nově otevřené letadlové stání s odletovou čekárnou je reakcí nejen na neustále rostoucí počet odbavených cestujících, ale také na zvyšující se počet dálkových linek operovaných z Letiště Václava Havla Praha," řekl šéf letiště Václav Řehoř.

Stání vzniklo přestavbou dvou starších letadlových stání a čekáren. Nové stání je posledním větším rozvojovým projektem letiště v tomto roce. Letiště ale podle Řehoře už spustilo přípravné práce na rekonstrukci třídírny zavazadel a otevření nových odbavovacích přepážek na obou letištních terminálech v příštím roce.

Letiště Praha provozuje 13 dálkových spojení. Na jaře přibyla do letového řádu linka do Filadelfie. Příští rok letiště posílí o další dálkovou linku na letiště v Newarku. V jednání je například spojení do thajského Bangkoku a dalších asijských destinací.

autor: ČTK | 13. 9. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama