Populární on-line bazar Letgo končí. Službu používaly až dva miliony lidí z Česka

Ekonomika Ekonomika
20. 3. 2019 11:17
Internetový bazar Letgo, který eviduje přes dva miliony českých uživatelů, do měsíce skončí. Již nyní není možné na platformě nabízet nové zboží.
Foto: Letgo.com

Populární bezplatná prodejní služba původem z USA skončí v několika zemích Evropy. Vedle Česka a Slovenska již přes Letgo nebude od dubna možné nabízet zboží ani v Chorvatsku či ve Slovinsku. Detaily o konci aplikace, kterou pravidelně užíval asi milion Čechů a která evidovala dva miliony tuzemských profilů, přinesl server Czechcrunch.

"Letgo se zaměřovalo především na obchody v blízkém okolí a patřilo na většině trhů, kde fungovalo, mezi nejrychleji rostoucí aplikaci svého druhu, a to jak na iOS, tak na Androidu," uvádí server.

Aplikace na rozdíl například od v Česku oblíbeného Aukra nezajišťovala samotný prodej. Pouze dovolovala zveřejnit inzerát s fotkami zboží a cenou a poté přes ni bylo možné komunikovat s případným zájemcem. Nebrala si tak z obchodu žádnou provizi. Zákazníci si podle Letgo už jen měli vyměnit peníze a zboží na veřejném místě. Obchodní model byl založen na nabídce zvýhodněných pozic inzerátu, za které už uživatelé museli platit. 

Podle CzechCrunche končí aplikace v Česku kvůli rozhodnutí investorů. Ti se rozhodli odejít ze střední Evropy a dalších států a zaměřit se především na rozvojové státy. Ve světě se ale firmě daří dobře. V loňském roce měla hodnotu zhruba jedna a půl miliardy dolarů a evidovala na 75 milionů uživatelů.

Konec Letgo v Česku je zajímavý i tím, že ještě loni firma vedla v tuzemsku výraznou marketingovou kampaň, které se zúčastnil například i Leoš Mareš.

On-line inzertní službu Letgo spustili počátkem roku 2015 podnikatel Alec Oxenford spolu s Jordim Castellem a Enriquem Linaresem. Centrály firmy jsou v New Yorku a Barceloně. Kromě webu firma nabízí také aplikaci pro chytré mobilní telefony. Hodnota Letgo byla v loňském roce odhadována na zhruba 1,5 miliardy dolarů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy