reklama
 
 

Letadla nebo čištění vod. Zeman hledá investice v Číně

25. 10. 2014 14:48
Kromě českých investic v Číně podpořil prezident Miloš Zeman během své návštěvy Číny také aktivity tamních firem v Česku.

Peking (Čína) - Prezident Miloš Zeman v sobotu při návštěvě Číny podpořil české investice v oblasti odstraňování znečištění ovzduší a vody, stejně jako dodávek letadel.

Ve městě Tchien-ťin navštívil pobočku firmy Home Credit a setkal se s představiteli města. Zeman bude na čtyřdenní návštěvě Číny do pondělí.

"Velice si vážím podpory Tchien-ťinu ve věci společnosti Home Credit, která zde má své mateřské sídlo, kterou jste podporovali ještě v době, kdy měla pouze lokální licenci," řekl Zeman při setkání se státní tajemnicí Sun Čchunlan a dodal, že na takovou podporu se nezapomíná. Home Credit vlastní investiční společnost PPF.

Zeman dále tajemnici řekl, že Česko připravilo pro Čínu nabídku v oblasti malých a středních letadel a připomněl páteční podpis dohody o školení čínských letců v České republice.

Dodal, že dnes přijal delegaci čínské telekomunikační firmy, která chce investovat v ČR. "Protihodnotou můžeme nabídnout některé ekologické investice na odstraňování znečišťování jak ovzduší, tak vody," uvedl český prezident.

Zeman v podvečer místního času (v poledne SEČ) přejel rychlovlakem do Pekingu. "Pokud by v Česku jezdily podobné vlaky, lidé by se vrátili zpět z aut na železnici," poznamenal prezident při jízdě vlaku, který místy překračuje i třísetkilometrovou hranici. Zároveň zkritizoval množství smogu, který v čínských městech snižuje viditelnost i pouze na několik desítek metrů.

Zeman se také zúčastnil podpisu dokumentů o partnerství mezi Tchien-ťinem a Jihočeským krajem.

autor: ČTK | 25. 10. 2014 14:48

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama