Leo Express následuje konkurenta, chce jezdit i na Slovensko

ČTK ČTK
15. 4. 2014 14:35
Dva páry vlaků, které v současné době denně vypravuje mezi Prahou a Ostravou, plánuje prodloužit až do východoslovenských Košic.
Leo Express
Leo Express | Foto: Jan Langer

Praha - Tuzemský soukromý dopravce Leo Express plánuje od letošního prosince vstoupit na slovenský trh. Dva páry vlaků, které v současné době denně vypravuje mezi Prahou a Ostravou, prodlouží až do východoslovenských Košic.

Leo Express novinku oznámil jen den poté, co o rozšíření působnosti na Slovensku informoval i konkurenční RegioJet. Ten od prosince chystá provozovat linku z Bratislavy do Košic přes Žilinu.

„O dva spoje na celkových pět se tím sníží počet spojů mezi Prahou a Ostravskem. Na dva páry naopak vzroste počet spojů do Starého města u Uherského Hradiště,“ uvedla mluvčí Leo Express Petra Lipovská k novému jízdnímu řádu, který bude platit od prosince.

Pro příští jízdní řád počítá dopravce s využitím nynějších pěti elektrických jednotek Stadler Flirt, uvedla Lipovská s tím, že pro uvažovaný provoz je jejich počet dostačující. Rozšiřování flotily železničních vozidel by podle ní přicházelo v úvahu tehdy, pokud by se měl počet spojů na Slovensku ještě zvýšit.

Společně se slovenskými drahami

V provozu na slovenském území předpokládá Leo Express spolupráci se slovenskými drahami (Železničná společnosť Slovensko ZSSK). Pokud by ale jednání s tamním státním dopravcem nevyšly, je Leo Express ochoten provozovat spoje na své komerční riziko, uvedl majitel dopravce Leoš Novotný.

Podle něj se na trase mezi Prahou a Košicemi ročně pohybuje více než půl milionu cestujících. Současná nabídka spojení je prý slabá, v čemž společnost vidí zajímavou příležitost. Konkrétní odjezdové časy černých vlaků jsou dosud v jednání se správci železniční infrastruktury v Česku i na Slovensku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy