Leo Express opět vyšle své vlaky do Krakova, příští rok budou jezdit denně

ČTK ČTK
9. 11. 2018 13:49
Leo Express od 30. listopadu obnoví železniční linku z Prahy do polského Krakova, od poloviny příštího roku bude do Polska jezdit denně. Dosud linka fungovala o víkendech a Leo Express na ní přerušil provoz v říjnu.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ludvík Hradilek

Podle dřívějšího vyjádření mluvčího dopravce Emila Sedlaříka musel Leo Express provoz na lince přerušit kvůli opravám polské železnice.

"Kvůli prodloužení času jízdy a snížení kapacity tratě jsme dostali přidělenu trasu a jízdní časy, které nám neumožní dané vlaky provozovat," uvedl tehdy. Od 30. listopadu má podle mluvčího dopravce v Polsku přiděleny lepší trasy a do provozu tak vlaky znovu vrátí. Zatím dopravce na lince jezdí autobusy.

Od 20. června, kdy začne v Polsku platit nový jízdní řád, budou černozlaté vlaky jezdit do Krakova denně. "V létě budou dokončeny opravy důležité infrastruktury a naše vlaky budou mít zajištěnu odpovídající dopravní cestu. Cestujícím tak budeme moci nabídnout pravidelný spoj, který bude jezdit denně," uvedl Sedlařík.

Spoj Leo Expressu vyjíždí z Prahy do Krakova vždy v pátek a v neděli odpoledne, z Krakova do Prahy v sobotu a v pondělí. Vedle toho dopravce provozuje další tři stálé autobusové linky mezi Bohumínem a Krakovem, které navazují na pravidelné vlakové spoje do Prahy.

Novou linku do Krakova letos ohlásil také konkurenční RegioJet. Na trase mezi Vídní a polským městem bude celoročně jezdit autobusy.

Leo Express přepravil svými vlaky během prvních tří čtvrtletí letošního roku více než 1,1 milionu cestujících, což je o více než čtvrt milionu meziročně víc.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy