Stávka pilotů Air France zrušila lety mezi Prahou a Francií

ČTK ČTK
16. 9. 2014 13:58
V úterním letovém řádu zůstane jediný pár letů mezi Prahou a Paříží.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Kvůli stávce pilotů Air France dnes nepoletí šest z osmi plánovaných letů mezi Prahou, Paříží a Marseille. Informovala o tom mluvčí pražského letiště Eva Krejčí. Ve středu muselo být zrušeno všech osm spojení.

Piloti francouzské letecké společnosti stávkují od začátku týdne, protesty proti přesunu pracovních míst do nízkonákladových aerolinek mají pokračovat do pondělí 22. září.

Místo Francouzů ČSA a easyJet

Celkem budou během dnešního dne zrušeny dva přílety Air France z Paříže a odlety zpět do francouzské metropole, a dále přílet a odlet mezi Prahou a Marseille. V rozvrhu tak zůstane jediný pár letů francouzského dopravce mezi Prahou a Paříží, dodala mluvčí. Kromě Air France létají podle letového řádu letiště v daných termínech do Paříže ČSA a easyJet.

Odbory ve francouzské letecké společnosti nesouhlasí s plánem na rozšíření nízkonákladové dceřiné společnosti Transavia. Pod touto značkou chce Air France otevřít nové základny v Evropě, a vzít si tak část podílu na trhu nízkonákladových aerolinek a konkurenčních společností z Blízkého východu.

Air France jde cestou německého rivala Lufthansa, který rozšiřuje úspornější služby prostřednictvím nízkonákladové dceřiné firmy Eurowings.

S protesty odborů se tak potýká i německý dopravce. Zástupci pilotů Vereinigung Cockpit na dnešek rovněž vyhlásili stávku. Měla by ale postihnout jen dálkové lety a leteckého provozu mezi Německem a Českou republikou by se tak dotknout neměla.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy